Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Winogrona

Winogrona to pnącza, których owoce mają wielorakie zastosowanie. Południowe tereny naszego kraju od Podkarpacia aż po Lubuskie ma sprzyjający klimat do uprawy tych roślin na skalę towarową. Powstają w tych rejonach winnice, których wina zyskują sobie coraz większą popularność. Jednak w ogrodach przydomowych jeśli mamy słoneczne i osłonięte od mrozu miejsce bez problemu uzyskamy zadowalające plony z winorośli. W niektórych rejonach wymagane będzie okrycie krzewu przed zimą.

Wśród odmian winorośli, które w polskich warunkach klimatycznych rodzą bez problemu owoce mamy takie o czerwonych owocach, białych jak i fioletowych. Z jasno owocowych szczególnie warta uwagi jest odmiana Lakemont, jej owoce nie posiadają pestek. Jest to odmiana deserowa ale z powodzeniem używa się jej w produkcji wina. Najczęściej w towarzystwie innej, bardziej wyrazistej w smaku. Z winogron bezpestkowych można robić również rodzynki. Mamy dzięki temu pewność, że produkt jest świeży i wykonany z należytą starannością.

Winogrona są w naszych ogrodach uprawiane nie tylko ze względu na owoce. Jest to też bardzo efektowne pnącze do posadzenia przy murze czy osłonięcia werandy czy tarasu. Bez problemy możemy z winorośli zrobić też ścianę zieleni po południowej stronie domu. Gęsto rosnące liście winogron osłonią nasz dom przed promieniami słonecznymi latem.

Cięcie danej odmiany jest uzależnione od jej wzrostu. Mocno przyrastające tnie się silniej, za to u słabiej rosnących wycina się tylko to co zbędne. U wszystkich odmian usuwa się latem nadmiernie rozrośniętą masę liściową aby owoce mogły dojrzewać w pełnym słońcu.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo duży wybór odmian winorośli polecanych do uprawy w polskich warunkach pogodowych. Ze względu na zróżnicowanie klimatu, niektóre winogrona mogą przymarzać w rejonach chłodniejszych. Jednak dla smakoszy tych owoców mamy także bardziej odporne odmiany.


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl