Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Sadzonki modrzewia

Modrzew to szlachetne drzewo, ma drewno najtwardsze z rosnących w naszym klimacie drzew. Jako jeden z nielicznych drzew szpilkowych zrzuca igły przed zimą. Jest drzewem odpornym i trwałym. Nie sprawia trudności w pielęgnacji. Może rosnąć w pełnym słońcu jak i półcieniu. Rzadko choruje czy jest atakowany przez szkodniki. Za to wzrost ma naprawdę imponujący, niektóre okazy osiągają ponad 40 metrów wysokości. W naszej szkółce dostępne są modrzewie kilku odmian w tym również okazy szczepione na pniu. Zwłaszcza odmiana Stiff Weeper ma bardzo dekoracyjny pokrój. Jej długie pędy zwisają aż do ziemi, wygląda to bardzo efektownie i warto ją sadzić jako soliter czy wśród niskich kwiatów. Z innych odmian warty uwagi jest też modrzew japoński Diana. Rośnie jako niewielkie drzewo albo duży krzew. Jego główną ozdobą są poskręcane pędy oraz igły. Zwłaszcza po opadnięciu igieł powyginane pędy wyglądają bardzo dekoracyjnie. Modrzewie to bezproblemowe rośliny do ogrodu. Żyją bardzo długo nawet kilkaset lat. Posadzone na odpowiednim dla nich stanowisku potrafią rosnąć dość szybko. To oczywiście zależy też od odmiany, która warunkuje często docelową wysokość krzewu czy drzewa. W ogrodach najczęściej sadzi się odmiany modrzewia europejskiego albo japońskiego.

Modrzew Europejski w doniczce
Modrzew Europejski w doniczce
Cena: 39,90 zł
Modrzew Japoński STIFF WEEPER 140 cm
Modrzew Japoński STIFF WEEPER 140 cm
Cena: 108,90 zł
Modrzew Europejski
szt.
Modrzew Europejski
Cena: 39,90 zł
Modrzew Europejski KÓRNIK
Modrzew Europejski KÓRNIK
Cena: 53,90 zł
Modrzew Japoński BLUE DWARF
Modrzew Japoński BLUE DWARF
Cena: 53,90 zł
Modrzew japoński DIANA
Modrzew japoński DIANA
Cena: 59,90 zł
Modrzew Japoński STIFF WEEPER 120 cm
Modrzew Japoński STIFF WEEPER 120 cm
Cena: 59,90 zł
Modrzew PENDULA-szczepiony
Modrzew PENDULA-szczepiony
Cena: 59,50 zł

Drzewo modrzew jest niezwykłym gatunkiem iglastym, który jako jeden z nielicznych pozbywa się igieł na okres zimowy. Efektowny wygląd, całkowita mrozoodporność oraz nieduże wymagania w zakresie uprawy sprawiają, że modrzewie są częstym elementem domowych ogrodów, sadzone jako solitery (jedyny w danym miejscu gatunek) oraz w kompozycjach z innymi roślinami. Modrzew w ogrodzie może występować zarówno w wersji naturalnie dużej, jak i w jednej z odmian karłowatych. 

Modrzew sadzonki - efektowna roślina do dużych i małych ogrodów

Rosnący naturalnie w europejskim klimacie umiarkowanym chłodnym Modrzew Europejski jest rośliną, osiągającą do kilkunastu metrów wysokości. Posiadający rozłożystą, stożkową, przewodnikową koronę doskonale sprawdza się w dużych ogrodach, również zastosowany w formie żywopłotu. Modrzew jest rośliną rosnącą szybko, wymaga regularnego przycinania. Dzięki temu zabiegowi oraz zastosowaniu sadzonek modrzewia karłowatego można nasadzać go w niewielkich ogrodach, na rabatach skalnych, a nawet w pojemnikach zdobiących balkon i taras. Modrzewia sadzonki dostępne są w zróżnicowanych wysokościach szczepienia, możesz wybrać sadzonkę modrzew na pniu, doskonale sprawdzającą się jako drzewo ozdobne. 

Modrzew Europejski (Larix Decidua) i Modrzew Europejski Repens

Najpopularniejszy w naszych ogrodach modrzew europejski jest gatunkiem, pochodzącym z Japonii. Modrzew japoński początek swój ma na wyspie Honsiu i cechuje się wyjątkowo efektownym wyglądem, zwłaszcza zimą, gdy po zgubieniu igieł prezentuje symetryczny, piękny układ gałęzi. Modrzew japoński dostępny jest w kilkunastu odmianach, różniących się przeznaczeniem, zabarwieniem igieł, wielkością oraz efektem ich ułożenia. Płożąca odmiana modrzewia (Modrzew Europejski Repens) osiąga zaledwie do dwóch metrów wysokości, doskonale sprawdza się w donicach tarasowych. Gatunki modrzewia europejskiego wiosną rozwijają efektowne, nieduże szyszki, które początkowo mają barwę zieloną, by zmienić ją w niezwykle efektowną, różowawą. 

Modrzew szczepiony na pniu - gdzie umieścić?

Sadzonki modrzewia należy umieszczać w glebie pulchnej, o kwaśnym odczynie oraz regularnie nawozić, jeżeli podłoże nie dostarcza drzewu iglastemu odpowiedniego odżywienia. Modrzew na pniu oraz pozostałe odmiany cenią stanowisko słoneczne, umożliwiające szybki wzrost. Modrzew posiada jasną korę oraz igły o zabarwieniu od intensywnie zielonych do zimnej zieleni o efekcie zbliżonym do niebieskiego. Jesienią zmieniają swoją barwę na żółto-pomarańczową, co wyjątkowo efektownie prezentuje się w miejscach, gdzie modrzewie stanowią dominujący gatunek. Przed wysadzeniem do gruntu sadzonek warto wziąć pod uwagę łatwy dostęp do opadających igieł w celu ich zagrabienia przed nadejściem zimy. Modrzew świetnie sprawdza się w roli żywopłotu, stanowiąc efektowną, gęsto i szybko zarastającą przesłonę. Odmiany karłowate można stosować w miejscach takich jak przedogródek lub skalniak. Modrzew jest rośliną odporną na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, całkowicie mrozoodporną. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl