Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Cisy

Cisy należą do długowiecznych drzew. Pochodzą z naszych rodzimych lasów, gdzie zajmują stanowiska o żyznej i wilgotnej ziemi. Już od wieków zostały objęte ochroną przez władców Polski ze względu na ich drewno, które wykorzystywano do wyrobu łuków.

Piękne drzewa jakimi są cisy mają zazwyczaj wzniesiony, kolumnowy pokrój. Ciemnozielone igły cisa pospolitego gęsto porastają liczne gałązki tworząc zwarty krzew. Z tego względu można go wykorzystywać do tworzenia żywopłotów, zwłaszcza od strony południowej. Wszystkie części cisu są trujące, jedynie czerwona osnówka jagód nie zawiera glikozydów. Nie wszystkie odmiany cisa wytwarzają jagody, na przykład Wojtek polska odmiana nie wytwarza owoców.

Zastosowanie cisów w ogrodach jest naprawdę szerokie. Od wspomnianych wcześniej żywopłotów można te rośliny sadzić jako solitery na trawnikach, przy oczkach wodnych czy strumieniach. Ciemny kolor cisów bardzo fajnie kontrastuje z roślinnością o jaśniejszej barwie. Można to bardzo fajnie wykorzystać do budowania głębi krajobrazu w ogrodzie. Zwłaszcza jeśli nie jest on zbyt duży i zależy nam na optycznym powiększeniu go. Dostępne w naszym sklepie są też odmiany cisów o jasnozielonych, prawie żółtych igłach czy kulistym pokroju. Warta uwagi jest na przykład Aurea Decora albo Summergold.


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
szt.
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
szt.
Brak produktu w magazynie
szt.
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl