Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 14 dni roboczych.

Sadzonki cisa

Cisy należą do długowiecznych drzew. Pochodzą z naszych rodzimych lasów, gdzie zajmują stanowiska o żyznej i wilgotnej ziemi. Już od wieków zostały objęte ochroną przez władców Polski ze względu na ich drewno, które wykorzystywano do wyrobu łuków. Piękne drzewa jakimi są cisy mają zazwyczaj wzniesiony, kolumnowy pokrój. Ciemnozielone igły cisa pospolitego gęsto porastają liczne gałązki tworząc zwarty krzew. Z tego względu można go wykorzystywać do tworzenia żywopłotów, zwłaszcza od strony południowej. Wszystkie części cisu są trujące, jedynie czerwona osnówka jagód nie zawiera glikozydów. Nie wszystkie odmiany cisa wytwarzają jagody, na przykład Wojtek polska odmiana nie wytwarza owoców. Zastosowanie cisów w ogrodach jest naprawdę szerokie. Od wspomnianych wcześniej żywopłotów można te rośliny sadzić jako solitery na trawnikach, przy oczkach wodnych czy strumieniach. Ciemny kolor cisów bardzo fajnie kontrastuje z roślinnością o jaśniejszej barwie. Można to bardzo fajnie wykorzystać do budowania głębi krajobrazu w ogrodzie. Zwłaszcza jeśli nie jest on zbyt duży i zależy nam na optycznym powiększeniu go. Dostępne w naszym sklepie są też odmiany cisów o jasnozielonych, prawie żółtych igłach czy kulistym pokroju. Warta uwagi jest na przykład Aurea Decora albo Summergold.

Cis pospolity AMERSFOORT
Cis pospolity AMERSFOORT
Cena: 35,90 zł
Cis pospolity DAVID
szt.
Cis pospolity DAVID
Cena: 28,90 zł
Cis pospolity FASTIGIATA
szt.
Cis pospolity FASTIGIATA
Cena: 28,90 zł
Cis pospolity GOUD ELSJE
Cis pospolity GOUD ELSJE
Cena: 18,90 zł
Cis pośredni HICKSII
Cis pośredni HICKSII
Cena: 30,90 zł
Cis pośredni HILLII
szt.
Cis pośredni HILLII
Cena: 35,90 zł
Cis pośredni TYMON
Cis pośredni TYMON
Cena: 23,90 zł
Cis pośredni WOJTEK
Cis pośredni WOJTEK
Cena: 31,90 zł
Cis kolumnowy FASTIGIATA AUREA
Cis kolumnowy FASTIGIATA AUREA
Cena: 19,90 zł
Cis pospolity AUREA DECORA
Cis pospolity AUREA DECORA
Cena: 19,90 zł
Cis pospolity DENSIFORMIS
szt.
Cis pospolity DENSIFORMIS
Cena: 31,90 zł
Cis pospolity ELEGANTISSIMA
szt.
Cis pospolity ELEGANTISSIMA
Cena: 39,90 zł
Cis pospolity FARMEN
szt.
Cis pospolity FARMEN
Cena: 31,90 zł
Cis pospolity REPANDENS
Cis pospolity REPANDENS
Cena: 28,90 zł
Cis pospolity SUMMERGOLD
Cis pospolity SUMMERGOLD
Cena: 17,90 zł
Cis pośredni STEFANIA
Cis pośredni STEFANIA
Cena: 18,90 zł

Cis - długowieczny krzew do Twojego ogrodu

Od lat różne odmiany cisu to popularne i chętnie kupowane krzewy ogrodowe. Doceniane są przede wszystkim za walory estetyczne oraz fakt, że nie gubią swoich igieł nawet w zimie, przez co ich głęboki, zielony kolor cieszy oko przez cały rok. Krzew ten przy odpowiedniej pielęgnacji może zdobić ogród przez długie lata. Popularnym wyborem jest przeznaczenie cisu pospolitego i innych gatunków na żywopłoty, bryły czy kolumny. Wprawni ogrodnicy potrafią z nich nawet stworzyć roślinne rzeźby - małe dzieła sztuki. Cisy bardzo dobrze znoszą przycinanie, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać do takiej roli. Co ciekawe, rośliny te świetnie radzą sobie nawet w mocno zanieczyszczonych miejscach, na przykład spalinami. Sprawdzą się więc doskonale w przypadku ogrodów położonych w dużych miastach lub w pobliżu stref przemysłowych.

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje cisów (i wielu innych roślin), które pomogą wyczarować ogród marzeń. Posiadamy liczne odmiany cisów - cis pospolity, kolumnowy, czy hicksii (pośredni) oraz służymy radą co do odpowiedniej pielęgnacji tych ktzewów. Można wyczarować z nich żywopłoty, posadzić w szpalerze  lub pojedynczo. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i aktualnych potrzeb. Cisy to krzewy, które dobrze sprawdzą się zarówno w małym, jak i większym ogrodzie. Nie musimy się w ich przypadku obawiać problematycznej pielęgnacji lub mocno wymagających warunków, w których muszą rosnąć. 

Jak pielęgnować cisy?

Właściwie każda z odmian cisów to roślina łatwa w uprawie - poradzą sobie z nią nawet osoby bez zacięcia ogrodniczego. Krzewy te uwielbiają wilgoć, dlatego najważniejsze jest ich regularne podlewanie przez cały rok i doglądanie, czy nie są przesuszone. Zimą, aby zadbać o igły, dobrze jest usunąć z nich nagromadzony śnieg. Aby stworzyć z cisów żywopłot, należy go regularnie przycinać, najlepiej w okresie wczesnej wiosny, a później latem. Pozwoli to nadać roślinie pożądany kształt, a także usunąć suche gałązki. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, warto pamiętać, że wiele odmian cisu pospolitego, kolumnowego oraz hiksii, same w sobie posiadają ładny kształt, który nie wymaga zmiany. Wszystko zależy więc od naszego gustu i wyobraźni, tego czy lubimy uporządkowane, czy badziej naturalne formy.

O czym warto pamiętać przed zakupem cisu?

Bez wątpienia cis to prosta w uprawie roślina, która będzie prawdziwą ozdobą każdego ogrodu. Warto jednak pamiętać, że różne jego odmiany charakteryzują się nieco inną specyfiką, z którą dobrze się zapoznać przed finalnym zakupem. Dla małych ogrodów doskonale sprawdzi się na przykład cis posolity David, który jest stosunkowo wąski i osiąga wysokość do 2 metrów. Fastigata to już odmiana bardziej rozłożysta i wyższa. Cis pospolity Amerstoort to uniwersalny krzew niewielkich rozmiarów, który z powodzeniem sprawdzi się w ogrodzie o każdym rozmiarze, a nawet na balkonie. Jeśli zaś marzymy o stylowym i gęstym żywopłocie, warto postawić na cis pośredni w odmianie Hillii lub Hiksii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl