Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Cis pośredni WOJTEK

Kod produktu: 7276-6247E
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
ok. 40-50 cm
Cena: 17,90 zł 17.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Cis Pośredni Wojtek

Taxus media 'Wojtek'

Odmiana wyhodowana w Polsce o zwartym, kolumnowym pokroju. Z biegiem lat rozrasta się na boki tworząc szeroką kolumnę czy nawet odwrotny stożek. Jest długowieczny, aczkolwiek rośnie dość wolno, bo po 10 latach osiąga zaledwie 2 metry wysokości. Docelowo w zależności od warunków może mieć do 3-4 m. Charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością, dlatego można go z powodzeniem uprawiać w chłodniejszych rejonach Polski.

STANOWISKO:

Wymaga gleb próchnicznych, żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferowane miejsce nasłonecznione lub półcień, ale w cieniu tez sobie da radę, może być tylko bardziej rozłożysty. Na silnie nasłonecznionym stanowisku należy zadbać o wysoką wilgotność podłoża. Korzystnie go sadzić przy oczkach wodnych, w miejscach lekko wilgotnych. Lubi rosnąć w wilgotnym powietrzu. Bez problemu znosi zanieczyszczenia w miastach.

ZASTOSOWANIE:

„Wojtek” jest to odmiana męska, w związku z czym nie zawiązuje owoców. Jego główną ozdobną cechą jest zwarty pokrój z lekkim pióropuszem gałązek na czubku, oraz ciemnozielony kolor.
Znajduje zastosowanie, jako pojedynczy egzemplarz w kompozycjach innych roślin lub w grupach na żywopłoty. Jest to dobra propozycja dla małych ogrodów, jak też do parków miejskich czy alei. 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl