Obecny czas realizacji zamówień wynosi około 10 dni roboczych.

Cis pośredni WOJTEK

Kod produktu: 7276-6247E
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 10 dni roboczych
Wiek sadzonki:
3 letnia
Forma:
pojemnik C2
Wysokość:
ok. 30-40cm
Nazwa łacińska:
Taxus ×media
Cena: 33,90 zł 33.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Cis pośredni WOJTEK

Taxus ×media

 

Charakterystyka cisa pośredniego ‘Wojtek’

Cis pośredni ‘Wojtek’ to polska odmiana o zwartym, kolumnowym pokroju, ceniona w ogrodnictwie ozdobnym za elegancki wygląd i wysoką odporność na warunki klimatyczne. W początkowych latach wzrostu tworzy smukłą kolumnę, która z czasem delikatnie się rozszerza, przybierając formę szerokiej kolumny lub odwróconego stożka. Roślina rośnie wolno – po około 10 latach osiąga około 2 m wysokości, natomiast docelowo, w zależności od warunków siedliskowych, może dorastać do 3–4 m. Cechuje się długowiecznością oraz bardzo wysoką mrozoodpornością, co pozwala na jej uprawę również w chłodniejszych rejonach Polski.

Kiedy rośnie cis pośredni ‘Wojtek’

Cis ‘Wojtek’ jest rośliną zimozieloną, zachowującą intensywnie ciemnozielny kolor igieł przez cały rok. Największy przyrost przypada na wiosnę i wczesne lato. Dzięki równomiernemu tempu wzrostu roślina długo utrzymuje estetyczny, regularny pokrój bez konieczności częstego formowania.

Uprawa cisa pośredniego ‘Wojtek’

Uprawa cisa ‘Wojtek’ jest stosunkowo łatwa i nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepiej rozwija się na glebach żyznych, próchnicznych i umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, jednak dobrze znosi także cień, gdzie może przyjmować nieco bardziej rozłożystą formę. Na stanowiskach silnie nasłonecznionych zaleca się utrzymanie odpowiedniej wilgotności podłoża.

Wymagania cisa pośredniego ‘Wojtek’

Odmiana ta dobrze rośnie w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, dlatego polecana jest do sadzenia w pobliżu oczek wodnych, zbiorników i terenów zielonych o naturalnym mikroklimacie. Cis ‘Wojtek’ wykazuje wysoką tolerancję na zanieczyszczenia miejskie, spaliny oraz okresowe przesuszenie gleby. Jest odporny na mróz i wiatr.

Cięcie cisa pośredniego ‘Wojtek’

Cis pośredni ‘Wojtek’ doskonale znosi cięcie i formowanie. Zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonywać wczesną wiosną lub latem. Regularne przycinanie sprzyja zagęszczaniu pędów i pozwala zachować smukły, kolumnowy kształt rośliny, szczególnie w przypadku nasadzeń żywopłotowych.

Zastosowanie cisa pośredniego ‘Wojtek’ w ogrodzie

‘Wojtek’ jest odmianą męską, dlatego nie wytwarza owoców. Jego główną wartością dekoracyjną jest zwarty pokrój, gęste, ciemnozielone igły oraz delikatny pióropusz pędów na wierzchołku. Doskonale sprawdza się jako soliter, w grupach krzewów ozdobnych, na żywopłoty, szpalery oraz nasadzenia alejowe. Polecany jest zarówno do małych ogrodów przydomowych, jak i do parków oraz przestrzeni publicznych.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Cis pospolity FASTIGIATA ROBUSTA
Cis pospolity FASTIGIATA ROBUSTA
28,90 zł
Lilak pospolity 'Aucubaefolia'
szt.
Lilak pospolity 'Aucubaefolia'
29,90 zł
Cis pospolity DENSIFORMIS
szt.
Cis pospolity DENSIFORMIS
28,90 zł
Cis pośredni HICKSII
szt.
Cis pośredni HICKSII
24,90 zł
Thuja MR BOWLING BALL
szt.
Thuja MR BOWLING BALL
22,50 zł
KONWALNIK płaskopędowy  NIGRESCENS
szt.
KONWALNIK płaskopędowy NIGRESCENS
32,90 zł
KALINA hordowina
szt.
KALINA hordowina
24,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium