Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 10 dni roboczych.

Orzechy laskowe i włoskie

W naszym sklepie znajdą państwo najwyższej jakości szczepione sadzonki orzechów laskowych i włoskich, o wysokości 120-150 cm. Warto mieć w swoim ogrodzie leszczyny i orzechy włoskie przede wszystkim ze względu na ich owoce, które są cenionym towarem dzięki swym walorom smakowym, zdrowotnym oraz dietetycznym. Ponadto, drzewa zachwycają pięknymi kolorami liści wiosną, latem oraz jesienią, upiększając każdy ogród i sad w którym się znajdują. Szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykle dekoracyjna odmianę leszczyny, której liście są czerwone. Można z powodzeniem sadzić ją w postaci szpaleru na obwodzie ogrodu. W ten sposób będziemy mieć parawan latem przed wiatrem, a jesienią możemy cieszyć się smacznymi orzechami. Za to walorów orzechów włoskich nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Warto mieć jedno drzewo w pobliżu miejsca wypoczynku. Jego rozłożysta korona daje miły cień latem, a wydzielający się juglon działa przeciw insektom. Zimą za to orzechy będą nieocenioną i zdrową przekąską jak i tradycyjnym składnikiem wielu polskich ciast i deserów. 

Orzech włoski JACEK
Orzech włoski JACEK
Cena: 23,90 zł
Orzech włoski JACEK - szczepiony -karłowy
Orzech włoski JACEK - szczepiony -karłowy
Cena: 109,90 zł
Leszczyna pospolita TRAPEZUŃSKI orzech
szt.
Leszczyna pospolita TRAPEZUŃSKI orzech
Cena: 47,90 zł
Orzech laskowy BARCELOŃSKI
Orzech laskowy BARCELOŃSKI
Cena: 18,90 zł
Orzech laskowy czerwony LAMBERTA
szt.
Orzech laskowy czerwony LAMBERTA
Cena: 38,90 zł
Orzech laskowy KATALOŃSKI
szt.
Orzech laskowy KATALOŃSKI
Cena: 38,90 zł
Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE
szt.
Orzech laskowy OLBRZYM Z HALLE
Cena: 38,90 zł
Orzech laskowy SYRENA
Orzech laskowy SYRENA
Cena: 20,90 zł
Orzech laskowy WEBBA
Orzech laskowy WEBBA
Cena: 18,90 zł

Sadzonki orzecha laskowego

Czy chcesz posadzić leszczynę? Ponieważ chcesz uzyskać orzechy laskowe, które są smacznymi i zdrowymi owocami? Dlatego szukasz sadzonki orzecha laskowego? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Oferujemy Ci wiele odmian sadzonek leszczyny. Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdziesz: leszczynę pospolitą Trapuzeńską, Orzech laskowy barceloński, orzech laskowy czerwony Lamperta, Orzech laskowy Kataloński, Orzech laskowy Olbrzym z Halle, Orzech laskowy Webba, Orzech Włoski Jacek, Orzech włoski Jacek szczepiony – karłowy oraz Orzech laskowy Syrena. Krzewy leszczyny, które występują w ofercie naszego sklepu internetowego, są wyrośnięte oraz mają prawidłowo rozwinięty system korzeniowy. Każdy z pędów jest świeży, zdrowy, nieprzemarznięty oraz nieporażony przez choroby. Wszystkie sadzonki orzecha nie są złamane, ani nie mają uszkodzonej kory. Sadzonki leszczyny sprzedajemy w karpach o 3 lub 5 pędach. Ich długość wynosi 60-80 cm oraz grubość 7-12 mm.

O czym warto pamiętać, aby leszczyna dała zbiór owoców?

Jeśli chcesz, aby leszczyna obrodziła owocami, pamiętaj o tym, że znaczenie mają zarówno warunki uprawowe, jak i odmiana leszczyny. Leszczyny są roślinami jednopiennymi, oznacza to, że na jednej roślinie rosną kwiaty żeńskie oraz męskie. U wielu odmian kwiaty męskie rozwijają się szybciej. Do roślin, które owocują najszybciej należą orzechy laskowe o odmianie np. Olbrzym z Halle, oraz Barceloński. Jakie warunki uprawowe mają znaczenie dla orzecha? Sadzonek nie należy sadzić na glebach mokrych ani ciężkich. Najlepiej uprawiać je w ciepłych regionach kraju, które są najmniej narażone na mrozy oraz wiosenne przymrozki.

Do dobrego owocowania nie trzeba przycinać leszczyny. Sadzonki pomimo tego dobrze znoszą ten zabieg. Warto wiosną usuwać z krzewów chore i uszkodzone pędy. Dobrze jest także usuwać  najstarsze pędy. Od czasu do czasu warto też wycinać odrosty korzeniowe.

Leszczyna na orzechy czy jako ozdoba?

Jeśli planujesz uprawę leszczyny, możesz zasadzić ją z dwóch powodów. Krzew ma wiele odmian, dlatego może stanowić doskonałą ozdobę w ogrodzie.  Do odmian, które doskonale prezentują się należą:  np. Orzech laskowy Syrena lub Orzech włoski Jacek. Leszczyna także sprawdzi się, jeśli zależy Ci na jej smacznych owocach. Dlatego, że orzechy laskowe stanowią bogactwo składników odżywczych: witamin oraz minerałów. Są doskonałym uzupełnieniem zdrowej oraz zbilansowanej diety. 

W zależności od odmiany orzecha laskowego, cena jest różna. Sadzonki występują od kilkudziesięciu złotych do stu złotych. Niezależnie od tego, ile kosztują sadzonki, wybierając je zwróć uwagę na ich stan rośliny.

Wybierz sadzonki orzecha laskowego w sklepie ogrodniczym Podkarpackie Sady i ciesz się piękną aranżacją przestrzeni oraz smacznymi owocami. Sprawdź też pozostałe produkty, które występują u nas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl