Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Borówki amerykańskie

Oferowane krzewy są 3 letnie, w pojemnikach i mają ok. 50 cm wysokości. Borówki zawierają: antocyjany, kwasy organiczne, flawonoidy, karotenoidy, minerały i witaminy: A, B, PP, C, E, D. Szklanka świeżych owoców pokrywa aż 1/3 dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Borówka amerykańska jest owocem zachwalanym na całym świecie, ze względu na walory zdrowotne oraz smakowe. Otrzymała nazwę „Błękitny skarb” dzięki wielu zaletom, jakie zapewnia jej obecność w diecie.

Wzbogacenie diety o jagody borówki amerykańskiej spowalnia proces starzenia poprzez redukcje nadmiaru wolnych rodników, dobrze wpływa na wzrok oraz obniża ryzyko chorób nowotworowych. Udowodniono, że borówka amerykańska spośród wszystkich owoców najsilniej przeciwdziała zachorowaniu na raka, ze względu na najwyższą ilość związków antyoksydacyjnych. Doskonale również wpływa na pracę mózgu, dzięki obecności roślinnych barwinków, zwanych antocyjanami. Wśród walorów zdrowotnych wymienia się także wpływ owoców na obniżenie cholesterolu, ciśnienia krwi oraz zapobieganie chorobom krążenia. Borówki mają mnóstwo istotnych składników odżywczych, witamin, oraz niewielką ilość kalorii, co z pewnością doceni każdy dbający o zdrowie.

Z każdym rokiem uprawa borówki amerykańskiej w Polsce wzrasta. Owoce podbiły serca nie tylko Polaków, ale także osób na całym świecie. Jest ona stosunkowo łatwa w uprawie, oraz pozwala cieszyć się smakiem, poprawia zdrowie i samopoczucie za o wiele niższą cenę niż w sklepach.


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl