Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.
Borówka amerykańska DUKE
  • nowość

Borówka amerykańska DUKE

Kod produktu: 31
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
pojemnik P11
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
40-50 cm
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Borówka Amerykańska "Duke''

 

Borówka amerykańska Duke jest obecnie uznawana za jedną z najcenniejszych, uprawnych odmian w Europie Zachodniej. Dojrzewać zaczyna już kilka dni wcześniej niż odmiana Bluecrop. Przy tym jest bardzo plenna i owocuje regularnie. Dość późno kwitnie dzięki czemu unika w większości przymrozków wiosennych.

Owocowanie

Owoce odmiany Duke są zróżnicowanej wielkości. Zebrane są w luźne grona.  Miąższ jest jędrny, bardzo smaczny o winno-słodkim aromacie. Jagody koloru jasnoniebieskiego pokryte są dość mocno woskowym nalotem. Nadają się zarówno do przetwórstwa jak i bezpośredniego spożycia. Można też je mrozić. Jednak ze względu na walory smakowe odmiana ta jest polecana w szczególności do bezpośredniego spożycia. Ze względu na zawartość antyoksydantów oraz innych substancji aktywnych zaleca się je jeść na surowo. 

Stanowisko

Krzewy osiągają wysokość nawet do 150 cm. Rosną dość silnie, ich pokrój jest luźny, kulisty. Aby krzewy plonowały regularnie i obficie należy je dobrze prześwietlać. Odmiana Duke jest wytrzymała na mróz do - 28   °C. Sadzić należy krzewy w miejscu słonecznym i osłoniętym od wiatrów. W podłożu przepuszczalnym o kwaśnym odczynie. Najlepiej torfowym. Jest to odmiana samopylna jednak obecność innej odmiany o podobnym okresie kwitnienia na pewno wpłynie na obfitość plonu.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl