Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Żurawki

Żurawki to ciekawe rośliny do ogrodu. Liczne odmiany żurawek mają bardzo zróżnicowane kolorystycznie liście, przy czym niektóre z nich są mniej lub bardziej wycięte czy wręcz pofałdowane. To sprawie że żurawka jest świetną rośliną uzupełniającą do ogrodowych rabat. Jednakże ze względu na wymagania nie może rosnąć wszędzie.

Żurawka najlepiej rośnie na glebach żyznych przepuszczalnych, ale wilgotnych. Dlatego suche stanowiska nie będą dla niej dobrym miejscem. Za to z powodzeniem możemy tworzyć z niej kompozycje wokół oczek wodnych, strumieni czy sadzawek oraz w wilgotnych miejscach w ogrodzie. Jeśli ma pod dostatkiem wody może rosnąć w słonecznym miejscu. Zawsze musimy jednak pamiętać że żurawka jest wrażliwa na brak wilgoci w glebie. Najlepiej też rośnie właśnie posadzona w pobliżu wody.

Kolorowe liście żurawek tworzą zwarte kępy. Niektóre odmiany mogą osiągnąć dość pokaźne rozmiary sięgając nawet do kolan. Kwiaty żurawek są mało okazałe, na wiotkiej łodydze wyrasta delikatny kwiatostan w formie wiechy. Z daleka wygląda jakby nad żurawką unosiła się mgiełka. Ten gatunek roślin lubi się też rozsiewać, dlatego jeśli chcemy utrzymać naszą kompozycję w stałej formie, należy wyciąć kwiatostany po przekwitnięciu.

Żurawki bardzo dobrze reagują na ściółkowanie. Pozwala to zatrzymać wilgoć w glebie co te rośliny potrafią docenić. Żurawki sadzimy zazwyczaj w towarzystwie bylin kwitnących. Czerwono listne odmiany mogą być stosowane jako kolorystyczny komponent z trawami czy niskimi iglakami. Możemy też je traktować jako rośliny do skalniaka, muszą mieć jednak zapewnioną stałą wilgotność podłoża. Najlepiej też rosną na glebie żyznej, próchnicznej.


Wszystkie produkty

Żurawka ELECTRA Żurawka ELECTRA
Cena: 13,90 zł
szt.
Żurawka OBSIDIAN Żurawka OBSIDIAN
Cena: 15,90 zł
szt.
Żurawka HERCULES Żurawka HERCULES
Cena: 13,90 zł
Żurawka MIRACLE Żurawka MIRACLE
Cena: 15,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl