Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Maliny

Maliny i jeżyny to krzewy blisko ze sobą spokrewnione. Należą do roślin mało wymagających, jednak docelowo różnią się między sobą jeśli chodzi o stanowisko. O ile maliny w półcieniu dadzą sobie radę i ich owoce zyskają na smaku, o tyle jeżyny lepiej smakują jeśli rosną w pełnym słońcu.

Maliny sadzimy w glebie lekko kwaśnej z dużą ilością próchnicy. Nie może ona rosnąć na pisaku. Bardzo korzystnie na jej rozwój działa ściółkowanie, do tego celu nadają się liście dębu, igliwie oraz trociny i kora sosnowa. Dzięki temu powstrzymuje się tez chwasty które wśród malin są szczególnie trudne do opanowania.

Jeżyna jest krzewem, który tworze długie pędy, wymagające podpór. Do odpowiedniego owocowania musi rosnąć w słonecznym stanowisku. Aby owoce były soczyste i dobrze wyrośnięte należy też zadbać o wilgotność gleby. Nie są tak wrażliwe na suszę jak maliny, ale i tak warto ściółkować ją korą czy liśćmi aby owoce były smaczne i soczyste. Cięcie jeżyn przeprowadza się corocznie. Młodą sadzonkę skraca się na wysokość około 1,5 metra latem aby pobudzić ją do krzewienia. W kolejnych latach wycina się pędy wiotkie i zagęszczające krzew.

Maliny i jeżyny to bardzo pożądane krzewy w ogrodach, w których przebywają małe dzieci. Ich słodkie oraz kolorowe owoce są zdrową przekąską. W naszym sklepie oferujemy sadzonki najbardziej popularnych i smacznych odmian tych roślin owocowych. Wśród jeżyn warto zwrócić uwagę na odmiany, które nie posiadają kolców.


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Malina GLEN COE Malina GLEN COE
Cena: 12,90 zł
Brak produktu w magazynie
szt.
Brak produktu w magazynie
Malina PÓŹNA Malina PÓŹNA
Cena: 2,89 zł
szt.
Brak produktu w magazynie
Malina WCZESNA Malina WCZESNA
Cena: 2,89 zł
szt.
Brak produktu w magazynie
Malina ŻÓŁTA Malina ŻÓŁTA
Cena: 3,49 zł
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
MALINOTRUSKAWKA MALINOTRUSKAWKA
Cena: 13,90 zł
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl