Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 7 dni roboczych.

Sadzonki róże pnące

Róże to wieloletnie krzewy należące do rodziny różowatych. Odmiany pnące charakteryzują się długimi pędami, którymi przypominają pnącza. Idealnie nadają się do obsadzania murów, płotów altan jak i pergoli czy bram. Kwitną zwykle przez cały okres letni, niektóre gatunki powtarzają kwitnienie w miesiącach jesiennych, zazwyczaj mniej obfite. Preferują stanowiska słoneczne ale tolerują także niewielkie zacienienie. Najlepsza dla nich jest gleba próchniczna, żyzna i przepuszczalna. Należy też dbać aby w przewiewnym miejscu, co zapobiegnie chorobom grzybowym.

RÓŻA okrywowa RÓŻOWA
RÓŻA okrywowa RÓŻOWA
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca BIAŁA
Róża pnąca BIAŁA
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca bladoróżowa
Róża pnąca bladoróżowa
Cena: 15,90 zł
Róża pnąca Czerwona
Róża pnąca Czerwona
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca Czerwona w doniczce
Róża pnąca Czerwona w doniczce
Cena: 18,90 zł
Róża Pnąca Excentryczna
Róża Pnąca Excentryczna
Cena: 23,50 zł
Róża pnąca pomarańczowa CAP HORN
Róża pnąca pomarańczowa CAP HORN
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca RÓŻOWA
Róża pnąca RÓŻOWA
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca RÓŻOWA w doniczce
Róża pnąca RÓŻOWA w doniczce
Cena: 24,90 zł
Róża pnąca żółta
Róża pnąca żółta
Cena: 14,90 zł
Róża pnąca żółta w DONICZCE
Róża pnąca żółta w DONICZCE
Cena: 24,90 zł

Róże pnące na pergole

Najlepiej je przesadzać w porze jesiennej albo wiosennej. Mimo, że są to gatunki zwykle mrozoodporne to jednak warto je okopcować ziemią i okryć np. jedliną. Szkodzą im zwłaszcza mroźne i bezśnieżne zimy. Szczególnie ze zmiennie występującą odwilżą. Aby jak najdłużej i obficie kwitły należy je dokarmiać w trakcie sezonu wegetacyjnego, odpowiedni będzie nawóz organiczny np. kompost. Poza tym przez okres kwitnienia ścinamy przekwitłe kwiatostany, aby roślina nie wysilała się tworząc owoc. 

Róże są jednym z najczęściej wybieranych gatunków roślin do zasadzenia w ogrodzie. Nic dziwnego skoro od wieków zachwycają swoim wspaniałym wyglądem i intensywnym zapachem. Są też jednymi z najstarszych roślin ozdobnych, stąd też na całym świecie istnieje około 20 tysięcy odmian róż szlachetnych i ponad 200 tysięcy dzikich gatunków róż. 

Róże pnące

Zachwycają wyglądem, kolorystyką i gęstością krzewu. Doskonale nadają się do zasadzeń ogrodzenia, altany, kratownicy, łuku, trejażu, bramie, ścianie czy pergoli. Ich wiotkie pędy dorastają nawet do 8 metrów długości, co pozwala na dowolne formowanie krzewu. Kwitną długo i obficie, nawet na dwuletnich pędach. 

Odmiany róż pnących

  • Czerwona - uniwersalna, ponadczasowa róża, której wyjątkowe bogactwo kwiatów sprawia, że nie pozostanie niezauważona, nawet w najodleglejszym zakątku ogrodu.
  • Biała typu Iceberg - odmiana niezwykle łatwa w uprawie, która cechuje się długim i obfitym kwitnieniem. Kwiaty w kolorze biało-różowym okalają gęste, błyszczące liście. Jej grube i sztywne pędy wymagają stabilnych podpór.
  • Różowa typu Rozalia - krzew wymagający bardzo dużej powierzchni do uprawy, ze względu na silny rozrost. Posiada kwiaty w kolorze intensywnego różu.
  • Biało-różowa typu Hendel - Początkowo jej kwiaty są kremowo-białe z żółtą plamą w środku i jasno-malinowym pasmem okalającym każdy płatek. Następnie kwiaty zmieniają się w zależności od pogody, stają się intensywniej malinowe lub zupełnie bledną. 
  • Niebieska - Indigoletta - charakteryzuje się niezwykle silnym, lekko korzennym aromatem, który początkowo może kojarzyć się z mocnymi perfumami. Posiada wyjątkowo oryginalny niebiesko-liliowy kolor.
  • Herbaciana - Moonlight - charakteryzuje się bardzo ciepłą, żywą barwą, wyjątkowo dużych kwiatów.

To tylko niektóre z odmian róż pnących jakie możemy spotkać na rynku.  

Gatunki róż pnących

Róże pnące wbrew pozorom nie posiadają organów czepnych i nie owijają się samoczynne wokół podpór, dlatego najlepiej sadzić je przy podporach, takich jak pergole. Ponadto wskazane jest ich owijanie, formowanie, a nawet przywiązywanie, aby krzew zachowywał pożądany kształt. Róże z gatunku pnących rozwijają się znacznie szybciej niż inne róże ogrodowe, jednak tempo wzrostu zależne jest też od odmiany krzewu.

Sadzonki róży pnącej

Sadzonki róż pnących najlepiej sadzić wiosną, już po wiosennych przymrozkach lub jesienią, na kilka tygodni przed jesiennymi przymrozkami. Sadzenie róż w okresie wczesno-jesiennym, daje korzeniom wystarczająco dużo czasu na pełne ukorzenienie. Róże pnące wnoszą mnóstwo korzyści do każdego ogrodu. Zapewniają wspaniałe efekty zarówno wizualne, jak i piękny zapach. Jednak przy wyborze róż pnących powinniśmy pamiętać, że istnieją odmiany drobnokwiatowe i wielkokwiatowe, wyższe i niższe, wonne i bezwonne, oraz takie, które kwitną tylko jeden raz w sezonie, lub takie, które powtarzają kwitnienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl