Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Agrest

Agrest należy do szerokiej rodziny różowatych i jest spokrewniony z takimi roślinami jak porzeczki, jabłonie czy truskawki. Sam krzew rośnie dość rozłożyście i osiąga nawet 1,5 metra wysokości! Jednak zazwyczaj w ogrodach i jagodnikach stosuje się przycinanie, które ogranicza jego wzrost, a inicjuje owocowanie.

Większość odmian agrestu posiada mniejsze lub większe kolce. Jest też dostępnych w handlu kilka odmian bezkolcowych, które również mają smaczne owoce. W zależności od sposobu uprawy może mieć formę krzaczastą albo szczepioną na pniu. Wtedy wygląda bardzo dekoracyjnie i może być dobrym dodatkiem do kompozycji na słonecznych rabatach kwiatowych.

Agrest nie jest zbyt wymagającym krzewem. Chcąc otrzymać smaczne i ładne owoce, warto sadzić go w miejscach słonecznych i osłoniętych od mroźnych wiatrów. Nie lubi też rosnąć na stanowisku zbyt wilgotnym. W ofercie posiadamy dużo odmian agrestu o różnych porach dojrzewania, a także o owocach czerwonych jak i zielonych. Sadząc kilka odmian możemy mieć różne kolory jagód agrestu na swoim stole przez cały sezon agrestowy.

Owoce agrestu to smaczne i wartościowe jagody, bogate w witaminy oraz minerały. Są równie dobre na surowo, można dodawać je do deserów, jogurtów, lodów, ciast. Poza tym są świetnym komponentem w przetworach wieloowocowych, dobrze się łączą z truskawkami, rabarbarem, jabłkami jak i czereśniami. Z agrestu można też robić konfitury, które kiedyś były namiastką rodzynek.

Pielęgnacja krzewów agrestu polega w głównej mierze na ich odmładzaniu. W przypadku agrestów wycinamy końcem zimy najstarsze gałęzie. Zostawiamy około 10-12 produktywnych pędów. Krzak musi być przewiewny, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia mączniaka. Sama roślina jest dość odporna na szkodniki i o ile rośnie w sprzyjającym dla niej miejscu nie powinna chorować. Jednak trzeba zwracać uwagę na jakiekolwiek oznaki pogorszenia kondycji.


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl