Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Ogniki

Ogniki

Ogniki są to krzewy, które w przypadku łagodnych zim nie gubią liści. Wiec jeśli mamy łagodniejszy mikroklimat w ogrodzie to z powodzeniem może on być zimozielonym krzewem. Można z ognika tworzyć żywopłoty. Jego piękne czerwone czy pomarańczowe owoce są do późnej zimy widoczną z daleka ozdobą ogrodu. Są to krzewy odporne na zanieczyszczenie powietrza. Dlatego są świetnymi roślinami do obsadzania parków, skwerów czy ogrodów od strony drogi. 

Ognik dorasta nawet do trzech metrów wysokości. Jednak za pomocą ciecia możemy ograniczyć jego wzrost. Jest też rośliną miododajną, chętnie odwiedzaną przez owady zapylające. Krzew ten dobrze się sprawdza zarówno w niewielkich jak i dużych ogrodach. 

Stanowisko dla ognika powinno być słoneczne, da sobie radę także w lekkim cieniu. Najlepiej rośnie na glebie przepuszczalnej i żyznej, jest wtedy wręcz bezproblemowy w uprawie. W przypadku stanowisk suchych i mocno wilgotnych należy poprawić ich parametry. 

Ogniki nie przepadają tylko za przesadzaniem ich z miejsca na miejsce. Jeśli więc wybierzemy dla nich stanowisko w naszym ogrodzie niech już ono będzie na stałe. Młodsze sadzonki o wiele lepiej znoszą przesadzanie niż starsze. 

W naszym sklepie ogrodniczym znajdują się różne odmiany ogników o owocach w barwie od żółtej po pomarańczową i czerwoną. To bardzo wartościowe krzewy na żywopłoty. Tym bardziej, że w większości zim nie zrzucają swoich liści. Żywopłot stworzony z tych roślin jest bardzo gęsty i trudny do przejścia. 

Ognik Szkarłatny KUNTAYI
szt.
Ognik Szkarłatny KUNTAYI
Cena: 17,90 zł
Ognik Szkarłatny ORANGE GLOW
szt.
Ognik Szkarłatny ORANGE GLOW
Cena: 33,90 zł
Ognik szkarłatny RED COLUMN
szt.
Ognik szkarłatny RED COLUMN
Cena: 33,90 zł
Ognik SZKARŁATNY SOLEIL D'OR
szt.
Ognik SZKARŁATNY SOLEIL D'OR
Cena: 25,90 zł
Ognik SZKARŁATNY TETON
Ognik SZKARŁATNY TETON
Cena: 15,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl