Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Ognik szkarłatny RED COLUMN

88 Towar dostępny - 88 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Ognik Szkarłatny RED COLUMN

Prycantha 'Red Column'

Pojemnik : C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10 cm

Ognik szkarłatny 'Red Column' to półzimozielony krzew wyrastający do 2 metrów wysokości. Kwiaty drobne, białe w baldachowatych kwiatostanach, ukazujące się w końcu maja i czerwcu. Nie mają większego znaczenia zdobniczego. Ognik szkarłatny 'Red Column' najbardziej efektownie wygląda, gdy miejsce kwiatów zajmują owoce, które przypominają owoce jarząbu, czyli popularnej jarzębiny, są jednak od nich nieco drobniejsze. Dojrzewają we wrześniu i pokrywają krzew tak obficie, że z daleka przyciąga wzrok jego piękna płomienna barwa (stąd nazwa rośliny – ognik).

Polecany jest do małych przydomowych ogrodów, małych parków, do nasadzeń pojedynczych i grupowych. Doskonały na żywopłoty. Bardzo ładnie prezentuje się w otoczeniu ogników innych odmian (o owocach żółtych i pomarańczowych). Dobrze czuje się w miastach i na skwerach osiedlowych. Nadaje się też do tworzenia barwnych żywopłotów.

Jest dość łatwy w uprawie. Może rosnąć zarówno w słońcu jak i w półcieniu, jednak na stanowiskach słonecznych lepiej się rozrasta i obficiej owocuje. Lubi miejsca ciepłe, zaciszne, osłonięte od wiatru. Preferuje gleby żyzne, gliniaste lub piaszczysto-gliniaste, zasobne w próchnicę. Nie jest wymagający jeśli chodzi o wodę – wykazuje znaczną wytrzymałość na suszę. 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl