Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Sadzonki klonu

Klony to okazałe zazwyczaj drzewa o pięknych liściach i ładnym pokroju. Swoją sławę jako drzew ozdobnych zawdzięczają nie tylko pięknemu wybarwieniu w ciągu sezonu wegetacyjnego ale też dzięki zmianie koloru jesienią. Wyhodowane przez ogrodników odmiany klonów mają nie tylko różnorodny pokrój od kolumnowego po kulisty ale też różnorodną barwę liści od czerwonej poprzez zielono-białą po praktycznie czarną. Także ich wzrost został zmieniony i obecnie mamy odmiany, które z powodzeniem zmieszczą się w niewielkim ogrodzie przy domku szeregowym. Wymagania klonów nie są zbyt wysokie. Nie rosną dobrze tylko w cieniu i w mocno podmokłym czy kamienistym podłożu. Są też wrażliwe na zasolenie. Poza tym są rzadko atakowane przez choroby czy szkodniki. Klon palmowy jest gatunkiem, który wymaga stanowiska wilgotnego oraz osłoniętego od wiatru, aby nie dopuścić do uszkodzenia pięknych liści. Idealnie nadaje się do półcienia i jako drzewo nad potokami oraz oczkami wodnymi. Zwłaszcza nie może go zabraknąć w ogrodach stylizowanych na japońskie.

Klon Cynamonowy
Klon Cynamonowy
Cena: 35,90 zł
Klon czerwony RED SUNSET 170 cm
szt.
Klon czerwony RED SUNSET 170 cm
Cena: 83,90 zł
Klon JAWOR
szt.
Klon JAWOR
Cena: 33,90 zł
Klon jawor ESK SUNSET - 100cm
szt.
Klon jawor ESK SUNSET - 100cm
Cena: 52,90 zł
Klon jawor ESK SUNSET - 160 cm
szt.
Klon jawor ESK SUNSET - 160 cm
Cena: 88,90 zł
Klon jawor LEOPOLDII
szt.
Klon jawor LEOPOLDII
Cena: 68,90 zł
Klon jawor purpurowy Purpurascens
szt.
Klon jawor purpurowy Purpurascens
Cena: 63,90 zł
  • nowość
Klon kolumnowy CRIMSON SENTRY
szt.
Klon kolumnowy CRIMSON SENTRY
Cena: 61,90 zł
Klon KULISTY czerwony PURPLE GLOBE
szt.
Klon KULISTY czerwony PURPLE GLOBE
Cena: 96,90 zł
Klon PALMOWY
szt.
Klon PALMOWY
Cena: 66,90 zł
Klon palmowy ATROPURPUREA
Klon palmowy ATROPURPUREA
Cena: 59,90 zł
Klon palmowy BUTTERFLY
Klon palmowy BUTTERFLY
Cena: 96,90 zł
Klon pospolity CRIMSON KING - 110 cm
szt.
Klon pospolity CRIMSON KING - 110 cm
Cena: 48,90 zł
Klon pospolity CRIMSON KING - 160-180 cm
szt.
Klon pospolity CRIMSON KING - 160-180 cm
Cena: 63,90 zł
Klon pospolity DRUMMONDII
szt.
Klon pospolity DRUMMONDII
Cena: 66,90 zł
Klon pospolity FAASSEN'S BLACK
szt.
Klon pospolity FAASSEN'S BLACK
Cena: 63,90 zł
Klon pospolity PALDISKI
szt.
Klon pospolity PALDISKI
Cena: 71,90 zł
Klon pospolity PRINCETON GOLD - 160-170 cm
Klon pospolity PRINCETON GOLD - 160-170 cm
Cena: 68,90 zł

Klon Japoński

Kolony to wdzięczne drzewa dobrze znoszące ciecie. Formowanie zagęszcza gałązki na których pojawiają się piękne liście. W kulturze japońskiej klon często był wykorzystywany do tworzenia bonsai.

Wybierając stanowisko dla klonu warto wziąć pod uwagę jego dekoracyjność. Te o wybarwionych na czerwono i ciemno liściach potrzebują miejsc cienistych z rozproszonym światłem słonecznym. Najlepiej jeśli bezpośrednio dosięga je słońce z rana albo o zachodzie. Natomiast odmiany z liśćmi jasnozielonymi i pstrolistne potrzebują widnego stanowiska ale nie mogą rosnąć w pełnym słońcu.

Zastosowanie klonów:

  • w przeszłości były chętnie sadzone wzdłuż dróg i alejek w parkach dworskich;
  • nadają się do tworzenia soliterów na trawnikach;
  • łączą się dobrze z iglakami, szczególnie gatunki o czerwonych liściach;
  • pasuje do kompozycji nad strumieniami czy zbiornikami wodnymi;
  • dobrze wygląda w ogrodach wiejskich i naturalistycznych, a niektóre odmiany klonów także w japońskich.

Klon to coraz popularniejsze drzewo ozdobne, które za opiekę nad nim odwdzięcza się przepiękną i zmienną barwą liści, zwłaszcza jesienią. Jeśli chodzi o klon, sadzonki różnego rodzaju są łatwe do zasadzenia, jednak należy pamiętać, że roślina może być wymagająca w kwestii zapewnienia jej odpowiednich warunków.

Klon czerwony - czerwonolistna piękność

Klon czerwony z pewnością jest najczęściej wybieranym typem tego drzewa ozdobnego i, jak można się domyślić, jego głównym atutem jest wyjątkowa barwa, która zmienia się wraz z sezonami. W zależności od gatunku, klon czerwonolistny będzie miał różny pokrój i wysokość, dlatego jest dość uniwersalną rośliną, która jednak najlepiej sprawdza się w przydomowych ogrodach. Bardzo ciekawym wyborem jest klon japoński, który jest niemal obowiązkowym elementem każdego ogrodu w stylu orientalnym! Wymaga on jednak pewnego doświadczenia, gdyż jest to rodzaj drzew wymagających zwykle cieplejszego klimatu. Poza barwą klon ten charakteryzuje specyficzny kształt liścia, dlatego dobrze prezentuje się on z bliska, posadzony przy alejce lub ławce. Początkującym polecany jest jednak nie mniej piękny klon pospolity.

Jako ozdobne drzewo, klon palmowy jest łatwiejszy w hodowli niż japoński odpowiednik, gdyż lepiej aklimatyzuje się w warunkach polskich. To drzewo klonowe jest bardziej odporne na zmiany temperatur i szkodniki dlatego jest lepszym wyborem na początek przygody z klonami. Jest on co prawda nieco niższy niż wersja japońska, lecz również przykuwa uwagę nietypowym kształtem liścia. Właśnie dlatego idealnie sprawdza się w parkach, ogrodach i wszędzie tam gdzie może z bliska prezentować swoje atuty. Ponieważ klon czerwony na pniu może posiadać różny pokrój i rozmiar, będzie on uniwersalnym wyborem do posadzenia szpaleru wzdłuż alejki parkowej lub ścieżki w ogródku. Co prawda zwykle są to drzewa wymagające nieco uwagi, a do tego nie rosną zbyt szybko, lecz mimo to warto rozważyć zakup sadzonki klonu ze względu na ogromną różnorodność barw i kształtów oferowanych przez te drzewa. Daje to ogromne pole dla wyobraźni zwłaszcza, że kolory liści, a nawet pnia mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie wraz z porami roku.

Klon japoński czy klon palmowy - odmiany

Klon palmowy czerwonolistny czy klon japoński czerwony? Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć w dużej mierze od doświadczenia ogrodnika i możliwości zapewnienia drzewku możliwie ciepłego klimatu. Klon palmowy wybacza nieco więcej, za to klon japoński jest szczególnie wyjątkowym i egzotycznym drzewem. Oba gatunki będą wymagały osłony przed wiatrem, dobrego nasłonecznienia i niewielkiej ilości nawozu oraz ściółki. Niezależnie od  ostatecznego wyboru, klon czerwonolistny zwłaszcza jesienią będzie niezwykłym wyróżnikiem każdej przestrzeni zielonej, ze względu na jego unikalny wygląd. Klon to wciąż mniej popularny od innych rodzaj drzew ozdobnych, więc decydując się na zakup takich sadzonek można być pewnym, że drzewko będzie wyróżniać się z otoczenia. Klony to atrakcyjne i oryginalne drzewa o szerokim zastosowaniu, przeznaczone dla ogrodników o różnym stopniu zaawansowania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl