Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Klon jawor BRILLANTISSIMUM

Kod produktu: 128
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
pojemnik C-5 (jesienią i wiosną wysyłka bez doniczki z zabezpieczonym systemem korzeniowym)
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 150 cm
Cena: 61,90 zł 61.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Klon Jawor Brillantissimum

Acer pseudoplatanus 'Brillantissimum'

Klon szczepiony na pniu Brillantissimum to odmiana jaworu polecana do małych ogrodów. Jest wiele odmian klonów osiągają różne wielkości. Od miniaturowych kilkumetrowych jak głowa lwa po ogromne nawet dorastające do 40 metrów wysokości jawory. Natomiast Brillantissimum osiąga średnicę korony dochodzącą zaledwie do 4 metrów, szczepienie natomiast wykonane zostało na wysokości około 150 cm. Odmiana jest szczególnie dekoracyjna ze względu na pięknie wybarwione na łososiowy kolor blaszki liściowej, z czasem przebarwiając się na kolor jasno żółty. Same liście są duże i jak u klonu klapowate.

Zastosowanie

Drzewo ze względu na niewielkie rozmiary nadaje się do sadzenia w małych ogrodach, wspaniale prezentuje się jako soliter. Delikatny kolor liści sprawia iż jest ono świetnym dodatkiem do barwnych kompozycji drzew i krzewów. Warto sadzić go w miejscu wyeksponowanych gdyż często tworzy główny akcent w ogrodzie.

Wymagania

Klon jawor Brillantissimum jest odporny na nasze warunki klimatyczne. Bez problemu zimuje w kraju. W przypadku szczepienia należy zadbać aby główne pędy nie odłamały się gdyż zburzy to kształt regularny korony. Odmiana odporna tolerancyjna odnośnie podłoża, zwłaszcza na odczyn gleby, znosi dobrze zanieczyszczenia miejskie. Nadaje się na stanowiska słoneczne. Preferuje gleby żyzne, ale dobrze rośnie też na gorszej jakości podłożu, ważne aby było ono przepuszczalne.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl