Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Aronie

Aronia

Aronia to krzew dający zdrowe owoce o właściwościach obniżających ciśnienie krwi, cenią je sobie zwłaszcza osoby dotknięte tym schorzeniem. Jednak to nie jedyne wartości jakimi może nam służyć ten krzew. Jego owoce posiadają duże ilości antocyjanów działających korzystnie na nasz organizm. Są uważane za jedne z najbardziej wartościowych owoców.

Aronia wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego. Poza tym jest bezproblemowa w uprawie. Nie choruje i nie ma zbyt wielu szkodników żerujących na jej tkankach. Warto tylko dbać o jej przycinanie, aby zbór owoców nie był utrudniony. Można z niej tworzyć również żywopłoty nieformowane. Nie przecinana aronia dorasta nawet do 3 metrów wysokości. Jednak zazwyczaj pędy kończą się na około 2 metrów powyżej gruntu. Co do pielęgnacji to wymaga cięcia odmładzającego, które polega na wycinaniu najstarszych gałęzi.

Najwięcej owoców jest na pędach 2-5 letnich. Wycinamy też pędy rosnące poziomo do podłoża oraz małe i krzywe, często też zagęszczające krzew. W ten sposób roślina nie traci sił witalnych na żywienie bezproduktywnych gałęzi. Warto szczególnie wewnątrz dobrze przyciąć krzew aby słońce oświetlało wszystkie owoce równomiernie. Wtedy będą bardziej aromatyczne i dobrze dojrzałe. W naszym sklepie mamy dla państwa aronię w formie krzewu oraz szczepioną na pniu.

Aronia czarna - krzew
szt.
Aronia czarna - krzew
Cena: 8,90 zł
Aronia czarna - Szczepiona na pniu
szt.
Aronia czarna - Szczepiona na pniu
Cena: 45,90 zł
Aronia czarna - krzew w doniczce
Aronia czarna - krzew w doniczce
Cena: 12,90 zł
Aronia czarnoowocowa NERO
Aronia czarnoowocowa NERO
Cena: 12,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl