Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Aronia

Aronia to krzew dający zdrowe owoce o właściwościach obniżających ciśnienie krwi, cenią je sobie zwłaszcza osoby dotknięte tym schorzeniem. Jednak to nie jedyne wartości jakimi może nam służyć ten krzew. Jego owoce posiadają duże ilości antocyjanów działających korzystnie na nasz organizm. Są uważane za jedne z najbardziej wartościowych owoców. Aronia wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego. Poza tym jest bezproblemowa w uprawie. Nie choruje i nie ma zbyt wielu szkodników żerujących na jej tkankach. Warto tylko dbać o jej przycinanie, aby zbór owoców nie był utrudniony. Można z niej tworzyć również żywopłoty nieformowane. Nie przecinana aronia dorasta nawet do 3 metrów wysokości. Jednak zazwyczaj pędy kończą się na około 2 metrów powyżej gruntu. Co do pielęgnacji to wymaga cięcia odmładzającego, które polega na wycinaniu najstarszych gałęzi. Najwięcej owoców jest na pędach 2-5 letnich. Wycinamy też pędy rosnące poziomo do podłoża oraz małe i krzywe, często też zagęszczające krzew. W ten sposób roślina nie traci sił witalnych na żywienie bezproduktywnych gałęzi. Warto szczególnie wewnątrz dobrze przyciąć krzew aby słońce oświetlało wszystkie owoce równomiernie. Wtedy będą bardziej aromatyczne i dobrze dojrzałe. W naszym sklepie mamy dla państwa aronię w formie krzewu oraz szczepioną na pniu.

Aronia czarnoowocowa NERO
Aronia czarnoowocowa NERO
Cena: 21,50 zł
Aronia czarna - Szczepiona na pniu
szt.
Aronia czarna - Szczepiona na pniu
Cena: 49,90 zł
Aronia czarna - krzew w doniczce
szt.
Aronia czarna - krzew w doniczce
Cena: 14,90 zł
Aronia czarna - krzew
Aronia czarna - krzew
Cena: 10,90 zł

Sadzonki aronii

Aronia - cierpki owoc, który kryje w sobie wiele doskonałych właściwości zdrowotnych. Jego uprawa wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród naszych rodaków. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że także sadzonki aroni sprzedają się coraz lepiej. Warto wiedzieć jakie sadzonki wybrać, na co zwracać uwagę, by uprawa była udana. 

Warto zauważyć, że Polska produkuje najwięcej aronii na świecie, a nasza produkcja na poziomie 40 tysięcy ton rocznie to około 90% światowej produkcji. Nie powinno być więc zaskoczenia, że jeśli chodzi o aronię to sadzonki tej rośliny są w Polsce dobrze dostępne. 

Najważniejsze informację o sadzonkach aronii

Gdy wybierana będzie do uprawy aronia sklep ogrodniczy zaproponuje sadzonki aronii czaronoowocowej, która jako jedyna jest wykorzystywana w uprawie. Jednocześnie jest to krzew, który ma niewielkie wymagania. Poza aronią czaronoowocową istnieją jeszcze dwa gatunki - czerwonoowocowa i śliwolistna, nie są jednak wykorzystywane w uprawie. 

Jakie wybrać sadzonki? 

W momencie, gdy wybierana będzie aronia sadzonki, powinny być wynikiem materiału rozmnażanego wegetatywnie. Powstające w ten sposób sadzonki będą najlepiej sobie radzić jeśli chodzi o wejście w okres wegetacji, rosną one wolniej niż te z nasion. Do sadzenia i uprawy wykorzystuje się sadzonki, które mają dwa lata, ewentualnie jednoroczne krzewy, jeśli są one dobrze rozwinięte i mają odpowiedni system korzeniowy. Sadzonki można otrzymać bądź to sklepach ogrodniczych bądź w ofercie specjalistycznych szkółek. Zakup w takich miejscach to gwarancja, że sadzonka będzie wysokiej jakości, zdrowa, wolna od chorób i szkodników. 

Dostępne w ofercie sadzonki 

Oferowane w szkółkach i sklepach ogrodniczych sadzonki aronii występują w dwóch wersjach. Decydować można się bądź to na sadzonkę w pojemniku, bądź też na taką z odkrytymi korzeniami. Te pierwsze dostępne są w sprzedaży przez cały rok, natomiast sadzonki z odkrytymi korzeniami kupić można wyłącznie jesienią. W trakcie transportu system korzeniowy powinien być odpowiednio zabezpieczony. Gdy wybierana będzie aronia cena sadzonek uzależniona będzie od wyboru konkretnego rodzaju. Krzewy kosztują około kilkunastu złotych, natomiast jeśli będzie brana uwagę doniczka z sadzonką aronii cena będzie na poziomie około 20 złotych za sadzonkę. 

Kiedy należy sadzić sadzonki? 

Aronia nadaje się do sadzenia w okresie wiosennym i jesiennym. Lepiej mogą poradzić sobie sadzonki umieszczane w ziemi jesienią, ponieważ to ten termin, w którym łatwiej o przygotowanie gleby. Sadzona jesienią sadzonka będzie w stanie również szybciej rozpocząć okres wegetacji na wiosnę. Sadzonki najlepiej osadzać w ziemi w chłodne i pochmurne dni, by miały szansę dobrze się ukorzenić. 

Jakie miejsce dla aronii wybrać? 

Aronia jak zostało wspomniane nie jest rośliną wymagającą, dlatego także wybór stanowiska nie jest szczególnie trudny. Poradzi sobie na glebie słabej, także kwaśnej. Można wybrać dla niej stanowisko na glebie nawet V klasy. Istotne będzie tylko to, by zadbać o system nawodnienia, ponieważ aronie mają płytki system korzeniowy. Przy usystematyzowanym stosunku wodnym uprawa powinna układać się bardzo dobrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl