Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Pozostałe krzewy ozdobne

W kategorii pozostałe zostały zebrane te odmiany oraz gatunki roślin ozdobnych, które są jeszcze mało popularne w naszych ogrodach. Jednakże ich piękne kwiaty czy liście zostały zauważone przez hodowców i docenione przez znawców oraz architektów krajobrazu. Ze względu na krótki okres hodowli mają zaledwie kilka odmian.

Jednym z najciekawszym oraz najbardziej polecanym na naszych ogrodów jest budleja Dawida. Jest to niezbyt duży krzew zakwitający w połowie lata. Kwiaty zebrane w duże kolby są chętnie odwiedzane przez motyle oraz różne owady zapylające. Budleja występuje w trzech barwnych odmianach, białej, niebieskiej i różowej. Wymaga dużo ciepła dla siebie i osłoniętego stanowiska.

Ciekawą rośliną jest też dereń Kousa. W czasie kwitnienia jest widoczny z daleka. Warte uwagi są również kalmie szerokolistne. Te krzewy są uważane za jedne z najbardziej odpornych i wytrwałych roślin ogrodowych. W naszym klimacie są w pełni mrozoodporne.

Swoim wyglądem na pewno zachwyci Was perukowiec podolski, w sklepie mamy zarówno czerwoną odmianę jak i zieloną. W czasie kwitnienia krzew wygląda naprawdę zachwycająco. Warto też sprawdzić pięknotkę Bodiniera. Dopiero po opadnięciu liści wygląda naprawdę ciekawie. Jej owoce przybierają barwę fioletową i są widoczne z daleka.


Wszystkie produkty

szt.
szt.
Dereń KOUSA Dereń KOUSA
Cena: 34,90 zł
Forsycja MALUCH Forsycja MALUCH
Cena: 15,90 zł
szt.
Forsycja THARANDT Forsycja THARANDT
Cena: 15,90 zł
szt.
Golteria rozesłana Golteria rozesłana
Cena: 12,90 zł
Jaśminowiec Virginal Jaśminowiec Virginal
Cena: 13,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl