Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Graby

Graby od lat są sadzone w ogrodach i działkach. Bardzo dobrze znoszą cięcie i reagują na nie silnym przyrostem nowych pędów, dlatego najczęściej są tworzone z nich zwarte żywopłoty. Wśród grabów wyróżnia się około 30 gatunków o pokroju zarówno drzewiastym jak i krzewiastym. W naszym sklepie prezentujemy państwu jedne z najczęściej sadzonych i najbardziej ozdobnych odmian. Graby są odporne na warunki środowiska, naturalnie występują w polskich lasach na pogórzu, tworzą tak zwane grądy. Preferują glebę wapienną i żyzną, dobrze zatrzymującą wilgoć. Same mogą być sadzone nawet na stromych stokach, swoimi korzeniami znacznie ograniczają osuwanie się mas ziemi.

Wartym uwagi jest grab pospolity szczepiony na pniu. Odpowiednio go formując można z niego tworzyć ciekawe formy przypominające jaskinie. Pod zielonym wnętrzem korony z powodzeniem można stworzyć zaciszne miejsce do odpoczynku. Zwykle rośnie tak efektownie, że wewnątrz zmieści się nawet ławka i stolik. Graby można sadzić nawet w zacienionym miejscu. Są to drzewa tolerancyjne jeśli chodzi o nasłonecznienie. Wymagają tylko odpowiedniej wilgoci w glebie.

Bardzo interesująco wygląda też grab pospolity odmiany kolumnowej. Dorasta do całkiem okazałych rozmiarów, osiągając nawet dziesięć metrów wysokości. Przy czym rozpiętość korony wynosi około dwa do trzech metrów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl