Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Głogi

Głogi to wysokie krzewy lub niskie drzewa, są gatunkiem rodzimym. W Polsce występuje pospolicie i jest wskaźnikiem ciepłolubnego zbiorowiska okrajkowego. Jest rośliną mało wymagającą pod względem zasobności gleby i może rosnąć na bardzo ubogich stanowiskach.

Wśród głogu mamy odmiany użytkowe, dające owoce dużej jak na ten gatunek wielkości np. odmiana Aurea o żółtych owocach osiągających do 2 cm średnicy. Wśród odmian ozdobnych znajdziemy o barwnych, pełnych kwiatach jak i o dekoracyjnym pokroju kulistym. 

Wszechstronne zastosowanie głogu sprawiało, że w przeszłości był on uznaną rośliną w ogrodach. Obecnie jego kwiaty oraz owoce wykorzystuje się do produkcji leków, herbat i preparatów wspomagających pracę serca. Przy czym surowiec ten nie wykazuje działania ubocznego.

Korzyści z sadzenia głogu w ogrodzie:

  • żywopłoty z głogu są praktycznie niemożliwe do pokonania;
  • gatunki ozdobne wyglądają rewelacyjnie jako solitery;
  • owoce głogu zapewniają ptakom pożywienie zimą;
  • kwiaty można suszyć na herbatę, a z owoców robić przetwory oraz wina (szczególnie dobrze się komponuje z ciemnymi winogronami, dziką różą i kwaśnymi jabłkami).

W gęstych koronach głogów lubią zakładać gniazda ptaki śpiewające, które są bardzo aktywne w okresie lęgowym w wyłapywaniu owadów i szkodników w naszym ogrodzie.

Głóg jest krzewem o dość niewielkim przyroście rocznym, ale za to dożywa nawet 300 lat. Jest łatwy w uprawie, warto mu jednak zapewnić słoneczne miejsce, natomiast gleba powinna być dość żyzna ale przepuszczalna. Na miejscu podmokłym źle rośnie. PH powinno oscylować w okolicy zasadowego.

Pielęgnacja głogów ogranicza się do podlewanie w miarę potrzeby oraz regularnego nawożenia, jeśli stanowisko nie jest zbyt zasobne. Niektóre odmiany wytwarzają też dużo odrostów typu „wilki”, które należy regularnie wycinać. 

Głóg pośredni PAUL'S SCARLET
szt.
Głóg pośredni PAUL'S SCARLET
Cena: 57,90 zł
Głóg jadalny cętkowany AUREA
Głóg jadalny cętkowany AUREA
Cena: 45,90 zł
Głóg JADALNY MIECHOWY
Głóg JADALNY MIECHOWY
Cena: 41,90 zł
Głóg jednoszyjkowy COMPACTA
Głóg jednoszyjkowy COMPACTA
Cena: 58,90 zł
Głóg pośredni GIREOUDII
Głóg pośredni GIREOUDII
Cena: 40,90 zł
Głóg SZKARŁATNY
Głóg SZKARŁATNY
Cena: 37,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl