Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych.

Sadzonki Głogu

Głogi to wysokie krzewy lub niskie drzewa, są gatunkiem rodzimym. W Polsce występuje pospolicie i jest wskaźnikiem ciepłolubnego zbiorowiska okrajkowego. Jest rośliną mało wymagającą pod względem zasobności gleby i może rosnąć na bardzo ubogich stanowiskach. Wśród głogu mamy odmiany użytkowe, dające owoce dużej jak na ten gatunek wielkości np. odmiana Aurea o żółtych owocach osiągających do 2 cm średnicy. Wśród odmian ozdobnych znajdziemy o barwnych, pełnych kwiatach jak i o dekoracyjnym pokroju kulistym. Wszechstronne zastosowanie głogu sprawiało, że w przeszłości był on uznaną rośliną w ogrodach. Obecnie jego kwiaty oraz owoce wykorzystuje się do produkcji leków, herbat i preparatów wspomagających pracę serca. Przy czym surowiec ten nie wykazuje działania ubocznego.

Głóg pośredni PAUL'S SCARLET
Głóg pośredni PAUL'S SCARLET
Cena: 59,90 zł
Głóg jadalny cętkowany AUREA
Głóg jadalny cętkowany AUREA
Cena: 47,90 zł
Głóg JADALNY MIECHOWY
Głóg JADALNY MIECHOWY
Cena: 43,90 zł
Głóg jednoszyjkowy COMPACTA
Głóg jednoszyjkowy COMPACTA
Cena: 60,90 zł
Głóg pośredni GIREOUDII
Głóg pośredni GIREOUDII
Cena: 42,90 zł
Głóg SZKARŁATNY
Głóg SZKARŁATNY
Cena: 37,90 zł

Krzew głogu

Korzyści z sadzenia głogu w ogrodzie:

  • żywopłoty z głogu są praktycznie niemożliwe do pokonania;
  • gatunki ozdobne wyglądają rewelacyjnie jako solitery;
  • owoce głogu zapewniają ptakom pożywienie zimą;
  • kwiaty można suszyć na herbatę, a z owoców robić przetwory oraz wina (szczególnie dobrze się komponuje z ciemnymi winogronami, dziką różą i kwaśnymi jabłkami).

W gęstych koronach głogów lubią zakładać gniazda ptaki śpiewające, które są bardzo aktywne w okresie lęgowym w wyłapywaniu owadów i szkodników w naszym ogrodzie.

Głóg jest krzewem o dość niewielkim przyroście rocznym, ale za to dożywa nawet 300 lat. Jest łatwy w uprawie, warto mu jednak zapewnić słoneczne miejsce, natomiast gleba powinna być dość żyzna ale przepuszczalna. Na miejscu podmokłym źle rośnie. PH powinno oscylować w okolicy zasadowego.

Pielęgnacja głogów ogranicza się do podlewanie w miarę potrzeby oraz regularnego nawożenia, jeśli stanowisko nie jest zbyt zasobne. Niektóre odmiany wytwarzają też dużo odrostów typu „wilki”, które należy regularnie wycinać. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl