Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

Głóg pośredni GIREOUDII

Kod produktu: FEAC-76684
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina szczepiona w pojemniku C-3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok.70cm
Cena: 40,90 zł 40.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Głóg pośredni GIREOUDII

Crataegus ×media 'Gireoudii'

Głóg pośredni Gireoudii to niezbyt duże drzewo o nieregularnej koronie. Jego ozdobą są atrakcyjne pstre liście. Niekiedy przyjmuje formę wysokiego do 5 metrów krzewu o zwartym pokroju. Ozdobny wzór pojawia się na liściach młodych wiosną, latem ciemnieje, natomiast jesienią wybarwiają się na ładny złoty kolor. Preferuje miejsca słoneczne z wapienną glebą.

Zastosowanie

Czerwone owoce dojrzewają jesienią, utrzymują się na roślinie do połowy zimy. Dzięki kontrastowemu zabarwieniu są bardzo dekoracyjne, a przy okazji stanowią wyśmienity pokarm dla ptaków. Z drzew głodu rosnących z dala od zanieczyszczeń można owoce zbierać i suszyć na herbatę oraz dodawać do kompotów. Głóg dobrze znosi zanieczyszczenie środowiska oraz okresowe susze. nadaje się na luźne naturalne żywopłoty oraz do wzmacniania skarp i osuwisk.

Wymagania

Głogi nie są wymagające odnośnie gleb, stanowisko powinno być słoneczne, źle znosi zacienienie. Dobrze rosną na gorszej jakości glebie, jednak są wrażliwe na brak wapnia w niej. Rozwinięty dobrze system korzeniowy sprawia, iż to drzewo sprawdza się do umacniania skarp. Głóg można formować, jednak należy skracać pędy najwyżej dwuletnie, gdyż drzewo to źle znosi cięcie starszych gałęzi.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl