Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Kaliny

Kaliny to rosnące dość wysoko krzewy o kwiatach skupionych w kuliste kwiatostany bądź baldachy. Kwiaty mają koloru białego w większości odmian, ale są też dostępne o różowym zabarwieniu np. odmiana kaliny Bodnantskiej ‘Dawn’.

W ogrodach sadzi się zazwyczaj kalinę koralową, hordwina bądź japońską. Z czego tylko niektóre odmiany mają kwiaty zebrane w kuliste kwiatostany. Część odmian posiada kwiaty płonne, które nie zawiązują owoców. Czerwone, czarne bądź pomarańczowe jagody kaliny są raczej niechętnie zjadane przez ptaki. Są one też ciekawą ozdobą krzewu i utrzymują się nawet do końca zimy. Niektóre kaliny mają liście przebarwiające się jesienią na piękny złoto czerwony kolor. Kwitnienie kaliny przypada na wiosnę, dokładny termin zależy też od odmiany i stanowiska.

Kalina jest to krzew niewymagający zbyt wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Nadaje się do sadzenia w dużych ogrodach jako soliter oraz do zestawień kolorystycznych z innymi większymi krzewami. Stanowisko może mieć zarówno słoneczne jak i w półcieniu. Dobrze rośnie na prawie każdej glebie, jest dość odporna na suszę.

Stanowisko dla kaliny może być lekko ocienione, wtedy jednak nie kwitnie tak obficie. Bardzo dobrze rośnie na stanowiskach wilgotnych na przykład na brzegu oczka wodnego. Nadaje się do sadzenia w wyeksponowanych miejscach przy ścieżkach ogrodowych. Gleba średnio żyzna, wilgotna o pH od lekko kwaśnego do zasadowego. Tolerancyjna na suszę, aczkolwiek młode sadzonki warto podlewać w upalne dni. Cięcie kaliny należy przeprowadzać po kwitnieniu. Jest łatwa w uprawie i odporna na choroby.


Wszystkie produkty

Kalina ESKIMO biała Kalina ESKIMO biała
Cena: 37,90 zł
KALINA hordowina KALINA hordowina
Cena: 24,90 zł
szt.
szt.
KALINA SZTYWNOLISTNA KALINA SZTYWNOLISTNA
Cena: 29,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl