Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Kalina koralowa XANTHOCARPUM

0 Towar niedostępny
20,90 zł 20.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

KALINA koralowa XANTHOCARPUM

Viburnum XANTHOCARPUM

Stan: roślina w pojemniku C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 60-100 cm

Kalina koralowa Xanthocarpum rośnie w formie dużego, rozłożystego krzewu, osiągając 3-4 m wysokości i niewiele mniejszą szerokość. Jej brązowe, sztywne pędy pokrywa duża liczba zielonych, owalnych, klapowatych liści o lekko karbowanych brzegach. Kwitnie w maju, rozwijając na końcach pędów duże, baldachowate kwiatostany złożone z małych, pojedynczych kwiatów w białym kolorze. Kwiaty na zewnątrz baldachów są większe (płonne), wewnątrz znacznie mniejsze (obupłciowe). Dodatkowym walorem dekoracyjnym kaliny koralowej Xanthocarpum są pojawiające się na pędach jesienią (we wrześniu-październiku) żółtopomarańczowe, półprzeźroczyste, okrągłe owoce.

Kalina najlepiej rośnie na stanowiskach zacisznych, słonecznych lub półcienistych oraz na żyznych, próchniczych i stosunkowo wilgotnych (nawet mokrych) glebach. Jest krzewem dostatecznie odpornym na niską temperaturę i rzadko przemarza, nawet w surowe zimy.

Xanthocarpum może być ozdobą parków krajobrazowych oraz dużych ogrodów. Dobrze wygląda w jednogatunkowych grupach lub jako soliter. Nadaje się także do sadzenia w pobliżu stawów i oczek wodnych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl