Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Tulipanowce

Tulipanowce to jedne z najciekawszych drzew o ładnych okazałych kwiatach. Są bardzo blisko spokrewnione z magnoliami - również pięknymi drzewami o dużych kwiatach, często pachnących. Kwiaty pojawiają się na tulipanowcu w okolicy czerwca w naszym klimacie. Ich budowa jest bardzo prymitywna - gdyż ogólnie cały gatunek stanowi relikt przeszłości. W ogrodach warto sadzić tulipanowce jako solitery. Ich kwiaty są chętnie odwiedzane przez pszczoły. Miód z kwiatów tulipanowca jest ceniony. Ze względu na pochodzenie z innego trochę rejonu klimatycznego w naszych warunkach młode tulipanowce wymagają okrywania na zimę. Również miejsce dla tego drzewa musi być odpowiednio wybrane. Nie lubi zbyt mokrego ani zbyt suchego podłoża. Preferuje ziemię przepuszczalną oraz żyzną. Źle rośnie na ziemi zbitej, a także piaszczystej. 

 

Tulipanowiec amerykański

Tulipanowiec Amerykański dorasta do wysokości około 25 metrów. Może też mieć pokrój bardziej krzewiasty z rozłożonymi nisko konarami. Osiąga szerokość taką praktycznie jak wysokość. Można nieraz spotkać w starych parkach naprawdę dorodne okazy. 

Wymagania tulipanowca są szczególne. Musi mieć glebę żyzną, najlepiej próchniczną. Nie może ona być zbita, ani luźna np. piaszczysta. Również pH powinno być w okolicy lekko kwaśnego, źle rośnie na zasadowym podłożu. Poziom wody gruntowej także nie powinien być zbyt wysoki, gdyż jego korzenie mogą wtedy gnić. Ogólnie system korzeniowy tego drzewa jest dość wrażliwy i po uszkodzeniu choruje. 

Stanowisko dla tulipanowca najlepiej wybrać słoneczne i po posadzeniu ograniczyć do minimum wykonywanie wokół prac ziemnych. Wtedy drzewo będzie rosło zdrowo i cieszyło oczy pięknymi kwiatami o kształcie do złudzenia przypominającym tulipany. Jesienią liście tulipanowca przebarwiają się na piękny pomarańczowy lub pomarańczowo - brunatny kolor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl