Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Morele

Najlepsze odmiany Moreli - rośliny w kategorii I o wysokości ok. 150 cm.

Morele są bardzo popularnymi drzewami owocowymi sadzonymi w Polskich sadach i ogrodach. Ich smaczne owoce są nie tylko idealnym urozmaiceniem jesiennego stołu, ale też zawierają dużo witamin. Szczególnie suszone morele zawierają kwas foliowy czyli witaminę PP niezbędną w prawidłowym rozwoju ciąży. Poza tym zawierają dużo innych witamin B, C, żelaza, potasu, wapnia, fosforu, beta-karotenu oraz błonnika.

Morele całkiem dobrze radzą sobie w naszym klimacie. Jednak aby praktycznie co roku cieszyć się owocami warto wybrać dla nich odpowiednie miejsce. Powinno ono być osłonięte od wschodu i północy. Najlepsza jest wystawa południowa lub południowo-zachodnia. Dobrze jest je sadzić przy ścianie domu, dzięki temu będą mniej narażone na wiosenne przymrozki, które wyrządzają największe szkody.

Jeśli chodzi o glebę to morele nie mają zbyt wygórowanych wymagań. Potrzebują gleby przepuszczalnej lekkiej o obojętnym pH, piaszczysto-ilastej najlepiej i dobrze przewietrzonej, aby korzenie mogły się bez problemu rozwijać. Dlatego warto jest przekopać głęboko poniżej 50 cm miejsce pod morele. Użyźniając stanowisko można dodać obornika i wymieszać go z podłożem. Większość odmian moreli jest samopylna. Ale warto mieć dwa drzewka, ze względu na wartościowe owoce zarówno do jedzenia jak i na przetwory.


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl