Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Wiązy to drzewa pochodzące w polskich lasów. Osiągają duże rozmiary nawet do 40 metrów wysokości. Na szczęście jest wiele odmian o mniejszym wzroście przez co można je z powodzeniem sadzić w ogrodach. Nadają się szczególnie do ogrodów w stylu naturalnym. Wymagają wilgotnego stanowiska, jednak z wiekiem są bardziej odporne na susze. Są całkowicie mrozoodporne więc możemy je sadzić tam gdzie bardziej egzotyczne gatunki nie przetrwałyby. Jest to drzewo, które urośnie ładnie zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu – nadaje się do ogrodów tworzonych na stokach od strony północnej.

Szczególnie dekoracyjnie wygląda wiąz holenderski odmiany Wredei. Jego liście mają ciekawy i niespotykany wzór, który wraz z jasno zielonym kolorem tworzy bardzo efektowną ozdobę ogrodu. Srebrną szatą może się pochwalić za to wiąz polny odmiany Argenteovariegata. Jego srebrne oraz ciekawy pokrój tworzą niespotykane zestawienie. Pasuje szczególnie do ogrodów formalnych oraz stylizowanych.

Wśród licznych odmian wiązów oferujemy też odmiany nadające się do ogrodów o niewielkiej powierzchni oraz jako nieduże drzewko do projektów z dużym udziałem żwirowych i kamienistych powierzchni. Będzie to odmiana wiązu holenderskiego Jacqueline Hiller czy rosnąca do trzech metrów wysokości oraz mająca taką samą rozpiętość korony odmiana Geisha.


Wszystkie produkty

Wiąz CAMPERDOWNII Wiąz CAMPERDOWNII
Cena: 139,90 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl