Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Zakładamy ogród leśny

Koncepcja ogrodu leśnego powstała w oparciu o naturalny ekosystem jaki panuje w przyrodzie. W Polskim krajobrazie dominował kiedyś las. I to z lasów naturalnych, które się ostały na naszym terenie warto czerpać inspirację przy zakładaniu takich ogrodów.

czytaj całość »
Migdałek trójklapowy, wiosenna dekoracja ogrodów

Migdałek trójklapowy to krzew o wysokich walorach dekoracyjnych. Kwitnie zazwyczaj na różowo pojedynczymi, pięknie pachnącymi kwiatami. Jego uprawa nie jest zbyt trudna, ale warto zapewnić mu optymalne warunki aby cieszyć się pięknymi kwiatami.

 

czytaj całość »
Winogrona bezpestkowe prosto z ogrodu

Smak dojrzałych w słońcu winogron jest nie do podrobienia. Skórka takich owoców nie jest tak naprawdę jednolita, zdarzają się ciemniejsze plamki czy przebarwienia od słońca. Takie owoce są najlepsze. Jednak ja o winogronach ale my tu w Polsce żyjemy. Owszem, w naszym kraju z powodzeniem można uprawiać winorośl, jednak raczej w południowej jego części.

czytaj całość »
Co mówią kwiaty

Za każdym razem gdy dostajemy kwiaty to od razu zmienia nam się nastrój, na lepsze. Kiedyś bardziej niż dziś zwracało się uwagę na to jakie kwiaty wybrać na prezent, aby nie popełnić gafy. Obecnie może ma to mniejsze znaczenie ale nadal wiedza na ten temat jest w dobrym tonie. Nigdy nie wiadomo kiedy znajomość takich niuansów może się nam przydać.

czytaj całość »
Przycinanie drzew owocowych zimą

Cięcie prześwietlające drzew owocowych to bardzo konieczny zabieg jeśli chce się uzyskać wyrównany plon i dorodne owoce. Terminy tego zabiegu u poszczególnych gatunków różnią się między sobą. Niektóre z nich lepiej znoszą cięcia letnie jak wiśnie czy wiosenne jak brzoskwinie i orzechy. Natomiast miesiące zimowe w szczególności luty i marzec to czas cięcia gruszy i jabłoni.

 

czytaj całość »
Odmiany róż

Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które od lat są chętnie sadzone w ogrodach i parkach. O ich popularności decyduje bogactwo odmian, tolerancja na różne warunki siedliskowe oraz niezaprzeczalny urok kwiatów. W zależności od gatunku kwitną mniej lub bardziej obficie.

czytaj całość »
Internetowy sklep ogrodniczy

Skąd się wziął taki pomysł? Od lat działamy w branży ogrodniczej hodując w naszych szkółkach odmiany roślin ozdobnych i owocowych. Zakładając internetowy sklep ogrodniczy poszliśmy zwyczajnie z duchem czasu. Zmieniający się świat od nas tego wymagał, również stali klienci, którzy się przeprowadzili w inne rejony nakłaniali nas do tego.

czytaj całość »
Odmiany czereśni

Czereśnie są to jedne z pierwszych owoców jakie dojrzewają w naszym klimacie. Jedne z najchętniej kupowanych owoców. Warto rozważyć posadzenie sobie takiego drzewa we własnym ogrodzie. Nawet w małym ogródku można sobie pozwolić na małe drzewko o niewielkiej sile wzrostu.

czytaj całość »
Odmiany jabłoni

Jabłoń to od wieków popularne drzewo owocowe, uprawiane w przydomowych ogrodach, w naszym kraju. W związku z czym wyhodowano mnóstwo odmian o owocach deserowych jak i przydatnych do przygotowania przetworów, czy przechowywania.

czytaj całość »
Żywotniki – uprawa i pielęgnacja

Inaczej Tuje, to jedne z najbardziej popularnych iglaków sadzonych w Polsce. Wbrew pozorom nie są trudne w uprawie. Warto wiedzieć jednak podstawy o ich wymaganiach aby uniknąć rozczarowania.

czytaj całość »
Żywopłot – jaki i z czego

Jego rola w zapewnianiu nam bariery przed sąsiadami jest nieprzeceniona. I głównie dlatego właśnie decydujemy się na zieloną barierę. Jednak to nie jest jedyne co nam daje żywopłot.

czytaj całość »
Różaneczniki uprawa i pielęgnacja

Różaneczniki to krzewy zimozielone z rodziny wrzosowatych, blisko spokrewnione z azaliami. Maja pokrój rozłożystego krzewu. Wysokość ich jest zróżnicowana w zależności od odmiany. Są takie, co rosną wzwyż człowieka na 2-3 m od podłoża, ale też mamy możliwość kupienia niskich krzewów, o wysokości poniżej 50 cm. Różaneczniki zyskały swoją popularność dzięki pięknym kwiatom, w odcieniach różu, fioletu, po biel i żółć. Ponadto, ich ciemnozielone liście stanowią zimą dodatkową ozdobę ogrodu.

czytaj całość »
Figowiec pospolity – uprawa i pielęgnacja

Figowiec pospolity inaczej popularnie nazywany figą jest drzewem o średniej sile wzrostu. W surowszym klimacie, jaki występuje na terenie  naszego kraju przybiera postać rozłożystego krzewu. Obecnie mamy wyhodowane odmiany, które z powodzeniem rosną, a  nawet zawiązują owoce. Jednak zarezerwowane są do uprawy w gruncie dla południa Polski. Natomiast w innych regionach kraju można go z powodzeniem uprawiać je w donicach.

 

czytaj całość »
Jakie rośliny na gleby słabe i kamieniste

Gleby słabe to są piaski, kamieniste, oraz gliny lekkie z dużą domieszką piasku. Charakteryzują się małą zawartością próchnicy, czyli nie mają gdzie się gromadzić związki pokarmowe i woda, potrzebne dla wzrostu roślin. W związku z tym ich dostępność jest ograniczona. Dlatego w budowaniu szaty roślinnej, na takich glebach, powinnyśmy sięgnąć po konkretne gatunki. Poniżej przedstawiam kilka propozycji, które z powodzeniem można wykorzystać do urządzania ogrodu. 

czytaj całość »
Naturalne sposoby ochrony roślin przed szkodnikami

Zdrowa roślina to roślina silna, której naturalne mechanizmy obronne są w stanie poradzić sobie z lekkimi zagrożeniami. Ale jednak czasem konieczna jest interwencja. Poniżej przedstawiam kilka łatwych i tanich sposobów ochrony, oraz ograniczania występowania szkodników w ogrodzie. Pod nazwą naturalne sposoby ochrony roślin rozumiemy takie środki i metody, które nie wprowadzają do środowiska substancji w nim niewystępujących.

 

 

czytaj całość »
Kiedy najlepiej sadzić drzewa owocowe?

Przydomowy sad jest marzeniem każdego ogrodnika, drzewka owocowe stanowią jego integralną część. Do najczęściej wybieranych należą: jabłonie, grusze, śliwy, brzoskwinie i nektarynki. Zachowanie odpowiedniego terminu sadzenia drzew owocowych jest ważnym puntem uprawy, który wpływa na wielkość zebranych przez nas zbiorów. 

czytaj całość »
Żywopłot z wierzby

Wierzba jest rośliną często spotykaną zarówno w parkach miejskich, jak i przydomowych ogrodach. Znanych jest ponad 400 gatunków wierzb, z czego w polskim klimacie uprawiać możemy około 30 odmian. Ze względu na swój dekoracyjny wygląd i niskie wymagania pielęgnacyjne, roślina wykorzystywana jest do tworzenia żywej architektury.

czytaj całość »
Kaliny – uprawa i pielęgnacja

Kaliny to krzewy ozdobne często sadzone w przydomowych ogrodach, o czym decyduje ich atrakcyjny pokrój oraz duże, ozdobne kwiaty. Efektownie wygląda zarówno w grupowych nasadzeniach, jak i jako pojedynczo rosnący gatunek.

czytaj całość »
Wiosenne prace w ogrodzie

Według synoptyków, lada dzień skończą się minusowe temperatury i zawita do nas piękna wiosna. Pora, więc zabrać się do wiosennego porządkowania ogrodów. Czas pomiędzy kwietniem, a majem jest bardzo pracowity, bowiem właśnie teraz wysiewamy i sadzimy rośliny, które latem będą stanowiły ozdobę naszych ulubionych miejsc.

czytaj całość »
Prace ogrodowe - co wymaga pozwolenia?

Większość z nas zna swoje prawa dotyczącego własnego domu, ale niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z przepisów dotyczących zagospodarowania własnego ogrodu. O ile mamy całkowitą wolność w rozmieszczaniu rabat i kwiatów, o tyle niektóre czynności wymagają od nas porozumienia z urzędem gminy albo z sąsiadami. Warto dokładnie poznać przepisy, zanim nieświadomie zrobimy coś, na co powinniśmy mieć pozwolenie.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl