Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Co posadzić przy ogrodzeniu

Mając z jednej strony ładny ogród, szpecące ogrodzenie od sąsiada może nam psuć humor z każdego poranka. Poza tym jest to też sposób na stworzenie ciekawego klimatu w ogrodzie i tła dla innych roślin, a szczególnie dla kwiatów.

czytaj całość »
Kompozycje roślin do ogrodu

Najlepsza frajda przy zakładaniu ogrodu to wybór roślin. O ile określenie warunków w nim panujących oraz wypisanie gatunków jakie w nim przetrwają sprawia trochę trudność to już połączenie gatunków w zgrabne i niekonwencjonalne kompozycje jest prawdziwa sztuką.

czytaj całość »
Wieloletnie rośliny na taras

Taras jest to specyficzna przestrzeń zawieszona między wnętrzem domu, a ogrodem. Dlatego urządzając go warto czerpać z tych dwóch miejsc, aby stworzyć sobie przyjemne otoczenie do spędzania wolnego czasu, nauki, zabawy czy nawet pracy.

 

czytaj całość »
Ogrody w przestrzeni miejskiej

Mieszkając w mieście ma się ograniczoną przestrzeń jeśli chodzi o ogrody. Jednak w niepowtarzalne raje możemy przekształcić nasze balkony i przyblokowe ogródki.

czytaj całość »
Pachnące kwiaty w ogrodzie

Piękny ogród nie tylko wywołuje okrzyki zachwytu, ale także zachęca do odpoczynku i przebywania w nim. Oprócz terapii jaką nam daje zieleń drzew i krzewów możemy posadzić odpowiednie rośliny, aby móc upajać się zapachem kwiatów od wiosny do jesieni.

czytaj całość »
Zakładamy ogród leśny

Koncepcja ogrodu leśnego powstała w oparciu o naturalny ekosystem jaki panuje w przyrodzie. W Polskim krajobrazie dominował kiedyś las. I to z lasów naturalnych, które się ostały na naszym terenie warto czerpać inspirację przy zakładaniu takich ogrodów.

czytaj całość »
Migdałek trójklapowy, wiosenna dekoracja ogrodów

Migdałek trójklapowy to krzew o wysokich walorach dekoracyjnych. Kwitnie zazwyczaj na różowo pojedynczymi, pięknie pachnącymi kwiatami. Jego uprawa nie jest zbyt trudna, ale warto zapewnić mu optymalne warunki aby cieszyć się pięknymi kwiatami.

 

czytaj całość »
Winogrona bezpestkowe prosto z ogrodu

Smak dojrzałych w słońcu winogron jest nie do podrobienia. Skórka takich owoców nie jest tak naprawdę jednolita, zdarzają się ciemniejsze plamki czy przebarwienia od słońca. Takie owoce są najlepsze. Jednak ja o winogronach ale my tu w Polsce żyjemy. Owszem, w naszym kraju z powodzeniem można uprawiać winorośl, jednak raczej w południowej jego części.

czytaj całość »
Co mówią kwiaty

Za każdym razem gdy dostajemy kwiaty to od razu zmienia nam się nastrój, na lepsze. Kiedyś bardziej niż dziś zwracało się uwagę na to jakie kwiaty wybrać na prezent, aby nie popełnić gafy. Obecnie może ma to mniejsze znaczenie ale nadal wiedza na ten temat jest w dobrym tonie. Nigdy nie wiadomo kiedy znajomość takich niuansów może się nam przydać.

czytaj całość »
Przycinanie drzew owocowych zimą

Cięcie prześwietlające drzew owocowych to bardzo konieczny zabieg jeśli chce się uzyskać wyrównany plon i dorodne owoce. Terminy tego zabiegu u poszczególnych gatunków różnią się między sobą. Niektóre z nich lepiej znoszą cięcia letnie jak wiśnie czy wiosenne jak brzoskwinie i orzechy. Natomiast miesiące zimowe w szczególności luty i marzec to czas cięcia gruszy i jabłoni.

 

czytaj całość »
Odmiany róż

Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które od lat są chętnie sadzone w ogrodach i parkach. O ich popularności decyduje bogactwo odmian, tolerancja na różne warunki siedliskowe oraz niezaprzeczalny urok kwiatów. W zależności od gatunku kwitną mniej lub bardziej obficie.

czytaj całość »
Internetowy sklep ogrodniczy

Skąd się wziął taki pomysł? Od lat działamy w branży ogrodniczej hodując w naszych szkółkach odmiany roślin ozdobnych i owocowych. Zakładając internetowy sklep ogrodniczy poszliśmy zwyczajnie z duchem czasu. Zmieniający się świat od nas tego wymagał, również stali klienci, którzy się przeprowadzili w inne rejony nakłaniali nas do tego.

czytaj całość »
Odmiany czereśni

Czereśnie są to jedne z pierwszych owoców jakie dojrzewają w naszym klimacie. Jedne z najchętniej kupowanych owoców. Warto rozważyć posadzenie sobie takiego drzewa we własnym ogrodzie. Nawet w małym ogródku można sobie pozwolić na małe drzewko o niewielkiej sile wzrostu.

czytaj całość »
Odmiany jabłoni

Jabłoń to od wieków popularne drzewo owocowe, uprawiane w przydomowych ogrodach, w naszym kraju. W związku z czym wyhodowano mnóstwo odmian o owocach deserowych jak i przydatnych do przygotowania przetworów, czy przechowywania.

czytaj całość »
Żywotniki – uprawa i pielęgnacja

Inaczej Tuje, to jedne z najbardziej popularnych iglaków sadzonych w Polsce. Wbrew pozorom nie są trudne w uprawie. Warto wiedzieć jednak podstawy o ich wymaganiach aby uniknąć rozczarowania.

czytaj całość »
Żywopłot – jaki i z czego

Jego rola w zapewnianiu nam bariery przed sąsiadami jest nieprzeceniona. I głównie dlatego właśnie decydujemy się na zieloną barierę. Jednak to nie jest jedyne co nam daje żywopłot.

czytaj całość »
Różaneczniki uprawa i pielęgnacja

Różaneczniki to krzewy zimozielone z rodziny wrzosowatych, blisko spokrewnione z azaliami. Maja pokrój rozłożystego krzewu. Wysokość ich jest zróżnicowana w zależności od odmiany. Są takie, co rosną wzwyż człowieka na 2-3 m od podłoża, ale też mamy możliwość kupienia niskich krzewów, o wysokości poniżej 50 cm. Różaneczniki zyskały swoją popularność dzięki pięknym kwiatom, w odcieniach różu, fioletu, po biel i żółć. Ponadto, ich ciemnozielone liście stanowią zimą dodatkową ozdobę ogrodu.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl