Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Morwy

Morwy to drzewa owocowe zaliczane do rodziny morwowatych. Osiągają niewielką wysokość zaledwie do 15 m, za to ich atutem jest bardzo kształtna kulista korona. Liście są duże i miękkie, mają jajowaty kształt, a owoce to małe niełupki, podobne wyglądem do jeżyn. Owoce nadają się zarówno na przetwory jak i do bezpośredniego spożycia. Zawierają dużo witamin i czarna morwa ma też sporą ilość antocyjanów. Morwa biała jest natomiast polecanym owocem dla diabetyków.

Morwy nie mają dużych wymagań glebowych, najlepiej rosną w pełnym słońcu na stokach. Nie są wrażliwe na suszę, wymagają tylko podlewania przy przesadzaniu. Gleba dla nich najlepsza jest obojętna gliniasto-ilasta może być z domieszką pisaków. Z zimowaniem radzą sobie całkiem bezproblemowo, co najwyżej młode sadzonki trzeba w pierwszych latach okrywać jedliną i kopcować, gdyż mogą przymarznąć.

Drzewa morwowe można wykorzystać do tworzenia wysokich zielonych parawanów. Tworzą też liczne odrosty korzeniowe, które w razie potrzeby można wykorzystać do tego celu. 


Wszystkie produkty

MORWA biała SHIN TSO MORWA biała SHIN TSO
Cena: 48,90 zł
Brak produktu w magazynie
Morwa BIAŁA Morwa BIAŁA
Cena: 16,90 zł
Brak produktu w magazynie
Morwa CZARNA Morwa CZARNA
Cena: 16,90 zł
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl