Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 10 dni roboczych.

Sadzonki morwy

Morwy to drzewa owocowe zaliczane do rodziny morwowatych. Osiągają niewielką wysokość zaledwie do 15 m, za to ich atutem jest bardzo kształtna kulista korona. Liście są duże i miękkie, mają jajowaty kształt, a owoce to małe niełupki, podobne wyglądem do jeżyn. Owoce nadają się zarówno na przetwory jak i do bezpośredniego spożycia. Zawierają dużo witamin i czarna morwa ma też sporą ilość antocyjanów. Morwa biała jest natomiast polecanym owocem dla diabetyków. Morwy nie mają dużych wymagań glebowych, najlepiej rosną w pełnym słońcu na stokach. Nie są wrażliwe na suszę, wymagają tylko podlewania przy przesadzaniu. Gleba dla nich najlepsza jest obojętna gliniasto-ilasta może być z domieszką pisaków. Z zimowaniem radzą sobie całkiem bezproblemowo, co najwyżej młode sadzonki trzeba w pierwszych latach okrywać jedliną i kopcować, gdyż mogą przymarznąć. Drzewa morwowe można wykorzystać do tworzenia wysokich zielonych parawanów. Tworzą też liczne odrosty korzeniowe, które w razie potrzeby można wykorzystać do tego celu. 

Morwa BIAŁA
Morwa BIAŁA
Cena: 16,90 zł
MORWA biała SHIN TSO na pniu
MORWA biała SHIN TSO na pniu
Cena: 95,90 zł
Morwa CZARNA
Morwa CZARNA
Cena: 16,90 zł

Sadzonki morwy - uprawa 

Morwa drzewo to niebanalny sposób na odmianę i ozdobienie swojego ogrodu. Jest to długowieczna i piękna roślina, która dostępna jest w formie różnych barwnych odmian. Będą one prawdziwą gratką dla każdego ogrodnika. To drzewo o bardzo smacznych owocach, które doskonale sprawdzą się w tradycyjnej kuchni polskiej.  Jedzenie morwy dla wielu było prawdziwym rarytasem. Plony tego drzewa posiadają bowiem dużo soku i są bardzo słodkie. Doskonale sprawdzą się w wielu przetworach, jak również dodane do dań, suszone czy spożywane na surowo. Najczęściej spotkamy się z różnymi odmianami morwy białej oraz morwy czarnej. 

Drzewo morwy białej dobrze rozwija się w każdej glebie. Lubi nasłonecznione i ciepłe stanowisko, najlepiej takie, które będzie odpowiednio osłonięte od wiatru. Ma to również znaczenie podczas przymrozków, ponieważ wtedy roślina lepiej zareaguje na minusowe temperatury.  Docelowa wielkość rośliny wynosi od około 10 do 15 m. Kwitnie wiosną, owocuje jesienią. Jej plony zbierane są na przełomie sierpnia i września Jest to gatunek mrozoodporny, który świetnie czuje się w naszym klimacie. Jest dość pokaźnym drzewem, które można dowolnie formować, również w formie żywopłotu. Niemniej jednak na wskutek częstego przycinania roślina może wydać mniej owoców. Wtedy doskonale sprawdzi się jako drzewko lub krzew ozdobny.

Sadzonki morwy białej najlepiej sadzić w ciepłym stanowisku, osłoniętym od wiatru. Drzewka te nie mają szczególnych wymagań glebowych, lubi gleby żyzne, ale będzie rosła równie dobrze na glebach piaszczystych czy kamienistych. Dobrze reaguje na przycinanie, dzięki czemu polecana jest jako roślina żywopłotowa. Można zastosować ją również w formie pojedynczych nasadzeń do alejek lub jako pojedyncze drzewko. Morwa to roślina samopylna i bardzo wytrzymała. Dobrze znosi nawet bardzo niskie temperatury a po przemarznięciu szybko się regeneruje. Niemniej jednak na mróz lepiej reaguje morwa biała. Drzewo to radzi sobie o wiele lepiej w naszym klimacie niż czarna odmiana. 

Jak pielęgnować sadzonki morwy?

Sadzonki morwy przyjmą się w żyznych i nieprzepuszczalnych glebach o obojętnym pH. Nie lubią zbytniego podlewania, dobrze znoszą presuszenie gleby. Są to rośliny odporne na różnego rodzaju choroby czy szkodniki, dlatego też ich uprawa jest bardzo przyjemna. Dodatkowo tworzą odrosty korzeniowe, doskonałe do dalszego ukorzenienia. Drzewko to owocuje najczęściej w piątym roku po posadzeniu lub wcześniej. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie zachwycać nas swoim wyglądem i smacznymi owocami. Sadzonki morwy przeznaczone do nasadzeń powinny być kupowane tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach ogrodniczych, takich jak nasz sklep Podkarpackie Sady. To pozwoli uzyskać odpowiedniej jakości roślinę idealną do sadzenia, o właściwej wysokości, zdrową i wolną od szkodników. Sadzonki morwy białej mają najczęściej około 15- 20 cm, z zachowaniem odpowiedniego systemu korzeniowego dla pewnego przyjęcia się rośliny. To gwarantuje nam właściwy wzrost i rozwój rośliny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl