Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Wiśnie ozdobne są to drzewa ozdobne rozpowszechnione na całym świecie. Związane są one z szeroko pojęta kulturą Japońską, a dokładniej z Hanami - podczas tego święta podziwia się kwitnące wiśnie. W Polsce też możemy cieszyć się ich pięknem, gdyż w naszym klimacie czują się one całkiem dobrze. Jest to bardzo dekoracyjne drzewo. Nadaje się do sadzenia w grupach jak i jako soliter. W celu obfitego kwitnienia i ładnego pokroju należy koronę przycinać corocznie. Wiśnia ozdobna rośnie dobrze nawet na słabszej glebie. Warto ją sadzić w osłoniętych miejscach w ogrodzie oraz w chłodniejszych rejonach kraju dodatkowo stosować osłonę przed mrozami.

Odmianą wiśni zasługującą na szczególną uwagę jest Wiśnia pendula Śnieżna. Koronę drzewa zdobią zwisające do samej ziemi gałęzie, które na przełomie marca i kwietnia obsypane są śnieżnobiałymi kwiatami. Jest to odmiana odporna na mrozy, jakie występują w naszym kraju. 

Interesującą odmianą jest również Amanogawa o pięknym, kolumnowym pokroju. Za to wspaniałe pełne kwiaty posiada odmiana Royal Burgundy jej liście mają też piękny czerwony kolor. Jeśli chodzi o wymagania to należy unikać stanowiska zbyt suchych dla wiśni. Mocno rosnące odmiany warto przycinać, nie tylko nadamy dzięki temu kształt koronie, ale też będzie nam obficiej kwitła.


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl