Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 7 dni roboczych.

Sadzonki wiśni ozdobnych

Wiśnie ozdobne są to drzewa ozdobne rozpowszechnione na całym świecie. Związane są one z szeroko pojęta kulturą Japońską, a dokładniej z Hanami - podczas tego święta podziwia się kwitnące wiśnie. W Polsce też możemy cieszyć się ich pięknem, gdyż w naszym klimacie czują się one całkiem dobrze. Jest to bardzo dekoracyjne drzewo. Nadaje się do sadzenia w grupach jak i jako soliter. W celu obfitego kwitnienia i ładnego pokroju należy koronę przycinać corocznie. Wiśnia ozdobna rośnie dobrze nawet na słabszej glebie. Warto ją sadzić w osłoniętych miejscach w ogrodzie oraz w chłodniejszych rejonach kraju dodatkowo stosować osłonę przed mrozami. Odmianą wiśni zasługującą na szczególną uwagę jest Wiśnia pendula Śnieżna. Koronę drzewa zdobią zwisające do samej ziemi gałęzie, które na przełomie marca i kwietnia obsypane są śnieżnobiałymi kwiatami. Jest to odmiana odporna na mrozy, jakie występują w naszym kraju. Interesującą odmianą jest również Amanogawa o pięknym, kolumnowym pokroju. Za to wspaniałe pełne kwiaty posiada odmiana Royal Burgundy jej liście mają też piękny czerwony kolor. Jeśli chodzi o wymagania to należy unikać stanowiska zbyt suchych dla wiśni. Mocno rosnące odmiany warto przycinać, nie tylko nadamy dzięki temu kształt koronie, ale też będzie nam obficiej kwitła.

Wiśnia japońska AMANOGAWA
szt.
Wiśnia japońska AMANOGAWA
Cena: 64,90 zł
Wiśnia Japońska KIKU SHIDARE ZAKURA 170 cm
Wiśnia Japońska KIKU SHIDARE ZAKURA 170 cm
Cena: 72,90 zł
  • nowość
Wiśnia kulista UMBRACULIFERA
szt.
Wiśnia kulista UMBRACULIFERA
Cena: 67,90 zł
WIŚNIA pendula ŚNIEŻNA 120 cm
WIŚNIA pendula ŚNIEŻNA 120 cm
Cena: 57,90 zł
WIŚNIA pendula ŚNIEŻNA 160 cm
szt.
WIŚNIA pendula ŚNIEŻNA 160 cm
Cena: 61,90 zł
Wiśnia Piłkowana Kanzan
szt.
Wiśnia Piłkowana Kanzan
Cena: 74,90 zł
Wiśnia Piłkowana ROYAL BURGUNDY
szt.
Wiśnia Piłkowana ROYAL BURGUNDY
Cena: 59,80 zł
Wiśnia Piłkowana ROYAL BURGUNDY 160 cm
Wiśnia Piłkowana ROYAL BURGUNDY 160 cm
Cena: 59,90 zł
Wiśnia TYBETAŃSKA
szt.
Wiśnia TYBETAŃSKA
Cena: 66,90 zł
Wiśnia KOJOU NO MAI na pniu 110-130 cm
szt.
Wiśnia KOJOU NO MAI na pniu 110-130 cm
Cena: 73,90 zł
Wiśnia KOJOU NO MAI na pniu 40 cm
szt.
Wiśnia KOJOU NO MAI na pniu 40 cm
Cena: 59,90 zł
Wiśnia KOSMATA
Wiśnia KOSMATA
Cena: 40,90 zł
Wiśnia Piłkowana Pink Perfection
szt.
Wiśnia Piłkowana Pink Perfection
Cena: 56,90 zł

Drzewo Kwitnącej Wiśni

Drzewo Kwitnącej Wiśni kojarzone jest z Japonią - jest tam ono zdecydowanie najpopularniejsze. Wiśnie japońskie są dla Japończyków tak ważne, że obchodzą oni Hanami - Święto Kwitnącej Wiśni - stanowiące zapowiedź nadejścia wiosny. Wiśnia ozdobna to piękne i wdzięczne drzewo. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat jej sadzenia oraz odmian.

Sadzenie wiśni ozdobnej

Sadzonki wiśni ozdobnej należy zasadzić w ziemi przepuszczalnej, obfitującej w odpowiednie składniki pokarmowe. Pożadana jest gleba umiarkowanie wilgotna i obojętny odczyn pH. Ważne, by ziemia nie była ciężka i gliniasta. Miejsce ma być ciepłe, nasłonecznione. Drzewo Kwitnącej Wiśni jest raczej odporne na mrozy, jednak niektóre odmiany warto okryć na zimę.

Wiśnia ozdobna szczepiona na pniu

Wiśnie ozdobne często szczepione są na pniu. Co to znaczy? Rośliny szczepione na pniu (pienne) uzyskuje się w ten sposób, że odmianę o walorach estetycznych szczepi się na innej roślinie, która stanowi swoistą podkładkę.

Wiśnia japońska - odmiany

Istnieje wiele ciekawych odmian wiśni ozdobnych: wiśnie piłkowane, wiśnie Brillant czy wiśnie osobliwe Umbraculifera.

Wiśnia piłkowana - odmiany

Odmiana Amanogawa

Ta odmiana posiada kolumnową, wąską koronę. Ma mniej więcej 6-7 metrów wysokości i do 3 metrów szerokości. Jej kwitnienie przypada na początku maja. Jej kwiaty są duże i jasnoróżowe. Są bardzo liczne i posiadają delikatny zapach. To drzewo potrzebuje okrycia na zimę, gdyż nie jest całkowicie odporne na minusowe temperatury.

Odmiana Kiku Shidare Sakura

Formę tego małego drzewa określić można jako "płaczącą" czy "parasolowatą" - za sprawą zwisających gałęzi. Kwiaty są efektowne, jasnoróżowe, pełne, zebrane w pęczki. Liście z zielonych stają się jesienią żółtopomarańczowe. Jej okres kwitnienia przypada na początku maja. Kiku Shidare Sakura osiąga wysokość 4-5 metrów.

Odmiana Kanzan

Gałęzie tej odmiany tworzą koronę w kształcie swoistego odwróconego stożka. Drzewo posiada różowe, pełne kwiaty, zwisające na szypułkach. Kanzan jest dość odporny na temperatury. Stanowi jedno z najpopularniejszych drzew wiśni ozdobnej.

Odmiana Shirofugen

Ta odmiana ma długi okres kwitnienia. Kwiaty tego drzewa są pełne, białe, a potem różowe. Pojawiają się one dość późno, zdarza się, że dopiero na początku czerwca. Jesienią liście stają się pomarańczowo-czerwone. Shirofugen osiąga wysokość 5-8 metrów.

Odmiana Royal Burgundy

Ta odmiana posiada ciemne, purpurowe liście. Jej czas kwitnienia przypada na maj. Jej ciemnoróżowe, pełne, pachnące lekko kwiaty wiszą na szypułkach.

Wiśnia japońska Brillant

Inną niż piłkowana odmianą jest wiśnia Brillant. To mały krzew lub niewielkie drzewo. Nadaje się ono do małych ogrodów. Osiąga 3 metry wysokości. Jest jedną z najwcześniej kwitnących wiśni - kwitnie już na początku marca. Jej kwiaty są białe, posiadają jednak lekko różowe zabarwienie. Ta odmiana preferuje miejsca nieco zacienione.

Wiśnia osobliwa Umbraculifera

To drzewo ma gęstą koronę, utrzymującą zaokrąglony kształt (bez konieczności przycinania), mogącą osiągnąć średnicę 4-5 metrów. Posiada małe, ciemnozielone liście, które na jesień stają się żółte i pomarańczowe. Białe, raczej drobne kwiaty kwitną w okolicach kwietnia i maja.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl