Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Berberysy

Berberysy to jedne z najbardziej uniwersalnych krzewów do ogrodu. Największą ozdobą krzewów są liście w kolorze jasnej zieleni albo czerwone. Kwiaty niepozorne pojawiają się wiosną, natomiast jesienią krzew jest obsypany drobnymi, czerwonymi owocami chętnie zjadanymi przez ptaki. W czasie kwitnienia stanowi też doskonały pożytek dla pszczół. Zastosowanie berberysu w ogrodach może być różnorakie. Ze względu na niewygórowane wymagania poleca się go do ogrodów na słabych glebach. Z powodzeniem można tworzyć z niego żywopłoty, jak i łączyć z innymi roślinami. Nadaje się do obsadzania skarp. 

Berberys dobrze rośnie na prawie każdej glebie. Wyjątkiem mogą być jałowe piaski czy wybitnie wilgotne miejsca, jednak poprawienie struktury gleby sprawi, że i tam sobie poradzi. Większość odmian jest odporna na mróz i bez problemu zimuje w naszym klimacie. 

Krzewy berberysu bardzo dobrze znoszą cięcie i formowane wyglądają bardzo efektownie. Wśród bogatej oferty berberysów w naszym sklepie znajduje się polecany do małych ogrodów berberys Thunberga Fireball osiągający wysokość do 0,5 metra. Jego ciemnoczerwone liście tworzą bardzo ciekawy efekt kolorystyczny, w zestawieniu z innymi roślinami. Ciekawie też wygląda odmiana Maria. Krzew ma pokrój wąski o wzniesionych w górę pędach porośniętych żółtymi liśćmi. 

Berberysy to odporne krzewy, dlatego nadają się do ogrodów dla osób zaczynających dopiero swoja przygodę z roślinami. Doskonale znosi cięcie i wybacza wiele błędów popełnianych przez początkujących ogrodników. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, aczkolwiek w półcieniu również sobie poradzi bez większych problemów. 


Wszystkie produkty

szt.
szt.
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl