Berberys Thunberga BAGATELLE

143 Towar dostępny - 143 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga "Bagatelle"

Berberis thunbergii 'Bagatelle'

Stan: pojemnik C2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 20 cm

Wolno rosnący, karłowaty krzew dorastający do 40 cm 1 m średnicy o pokroju płaskokulistym i ostrych cierniach. Przyrasta około 2,5 cm rocznie. Zachowuje swój idealny, kulisty pokrój bez konieczności przycinania i wykonywania zabiegów formujących.

Posiada drobne, błyszczące liście, które w fazie rozwoju są jasnopurpurowe i stopniowo przechodzą w ciemniejsze odcienie. Jesienią liście przebarwiają się niezwykle dekoracyjnie na czerwono i pomarańczowo-czerwono. Na zimę opadają.

Krzew zakwita na przełomie maja i czerwca. Kwiaty pachnące, drobne, żółte z czerwonawą obwódką na zewnętrznej stronie płatków, zebrane w małe grona. Na przełomie sierpnia i września pojawiają się drobne, elipsoidalne, jasnoczerwone jagody.

Wymaga stanowisk słonecznych. Nie ma dużych wymagań glebowych, choć nie lubi zbyt suchego podłoża. Dobrze znosi cięcie. Odmiana odporna na niskie temperatury i silne wiatry.

Odmiana polecana do obsadzania skarp, na obwódki rabat, jako roślina okrywowa na niskie żywopłoty. Berberys ładnie wygląda zarówno sadzony pojedynczo, jak i w grupach.  

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl