Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Jabłonie ozdobne

Jabłonie ozdobne to drzewa kwitnące wiosną bardzo obficie. Nazywane są też rajskimi jabłoniami, ich owoce to malutkie jabłuszka. Dostępne w handlu odmiany mają różne kolory kwiatów od purpurowych poprzez różowe i białe, Różnica dotyczy też rozmiaru i koloru owoców jakie pojawiają się jesienią. Zazwyczaj są one barwy żółtej, pomarańczowej lub czerwonej. małe jabłuszka można spożywać, ale w smaku na surowo są mało atrakcyjne. Zyskują na wartości jako dodatek do kompotów, marmolad czy jako susz do herbat owocowych. Wtedy ich ostry smak nadaje kompozycji ładny aromat. Jabłonie rajskie osiągają około 5 metrów wysokości, są jednak dość rozłożyste. Jest to bardzo atrakcyjne drzewo i można je sadzić w małych jak i dużych ogrodach.

Jabłoń ozdobna EVEREST uniwersalny zapylacz
szt.
Jabłoń ozdobna EVEREST uniwersalny zapylacz
Cena: 37,90 zł
Jabłoń ozdobna PROFESSOR SPRENGER
szt.
Jabłoń ozdobna PROFESSOR SPRENGER
Cena: 33,90 zł
Jabłoń ozdobna Rajska kolumnowa
szt.
Jabłoń ozdobna Rajska kolumnowa
Cena: 34,90 zł
Jabłoń ozdobna ROYAL BEAUTY
szt.
Jabłoń ozdobna ROYAL BEAUTY
Cena: 46,40 zł
Jabłoń Rajska GOLDEN HORNET
szt.
Jabłoń Rajska GOLDEN HORNET
Cena: 34,40 zł
Jabłoń Rajska ozdobna OLA
szt.
Jabłoń Rajska ozdobna OLA
Cena: 42,40 zł
Jabłoń Rajska ROYALTY
Jabłoń Rajska ROYALTY
Cena: 57,40 zł
Jabłoń japońska POM ZAI w doniczce
Jabłoń japońska POM ZAI w doniczce
Cena: 55,40 zł

Odmiany jabłoni ozdobnej

Rajskie jabłonie są uznawane za jedne z najpiękniejszych drzew kwitnących wiosną. Natomiast jesienią ozdobą tych drzew są malutkie jabłuszka. Odmiana Golden Hornet posiada owoce w pięknym pomarańczowo-żółtym kolorze. Ta jabłoń kwitnie bardzo obficie wiosną corocznie. Jedynie mroźne zimy albo przymrozki wiosenne mogą zahamować ten spektakl. Jasnoróżowe wiaty mimo, że pojedyncze pojawiają się w tak dużej ilości, że drzewa wyglądają zjawiskowo. Ciekawą odmianą jest też Royalty. Jej ciemno różowe kwiaty stanowią piękny widok podczas kwitnienia. Ozdobą są również pięknie wybarwione na czerwono liście. Jesienią drzewo jest obsypane bordowymi małymi owocami. Małe jabłka w czasie zimy stanowią nie tylko ozdobę ogrodu, ale też bazę pokarmu dla ptaków zimujących w naszym klimacie. Jabłonie rajskie zasługują na uwagę właścicieli ogrodów. Są to odporne na zanieczyszczenia środowiska drzewa, rzadko też zapadają na choroby, a przy tym są bardzo dekoracyjne. Warto też pamiętać, że jabłka mogą być używane w kuchni. Szczególnie jeśli robimy herbaty owocowe czy ziołowe we własnym zakresie. 

Rajskie jabłonie już wczesną wiosną pokrywają się obfitym kwiatem, który wnosi mnóstwo koloru do ogrodu. Także potem, gdy zaczyna się owocowanie, wyglądają atrakcyjnie i świetnie wpisują się w zieloną przestrzeń. Tak zwane rajskie jabłuszka drzewo wydaje w dużej ilości. Stanowią nie tylko dekorację, ale także pokarm dla ptaków na zimę. Bez obaw mogą być również jedzone przez ludzi, choć ich smak nadaje się raczej jako dodatek do przetworów niż do bezpośredniego spożycia.

Rajskie jabłonie w Twoim ogrodzie

Ozdobna rajska jabłoń odmiany ma dość liczne, różniące się przede wszystkim kolorem i wielkością kwiatów, a także owoców. Jabłoń purpurowa, kolumnowa, czy może jabłoń japońska Pom Zai? W naszym sklepie każda jabłoń ozdobna sadzonki ma starannie przygotowane do posadzenia zarówno w ogrodzie, jak i zieleni miejskiej czy osiedlowej. Roślina jako dwuletnia sadzonka w zależności od pory roku wysyłana jest w doniczce lub w okresie jesiennym i wiosennym z zabezpieczonym systemem korzeniowym. Można sadzić ją jako soliter oraz w szpalerach. Będzie także pięknie prezentować się w wielu ogrodowych aranżacjach.

Barwna rajska jabłoń - odmiany o wyjątkowych walorach dekoracyjnych

Każda z odmian rajskich jabłoni zasługuje na szczególną uwagę, stanowi przyjemną propozycję do różnych zielonych przestrzeni. Liczne, często zwielokrotnione albo duże pojedyncze kwiaty białe, różowe, a także lekko fioletowe czy czerwone prezentują się znakomicie. Podobnie zjawiskowo mogą wyglądać owoce, które przybierają kolory od złotożółtych, poprzez odcienie czerwieni, aż po ciemnobordowy kolor. Co ciekawe, w zależności od odmiany nie tylko piękne ukwiecenie i drobne, kolorowe owoce stanowią ozdobę, ale także ciekawy pokrój drzewa oraz jego liście. Mogą mieć różnorodne wybarwienie, od odcieni zieleni, aż po intensywną czerwień dochodzącą do koloru bordowego. Z reguły jabłoń ozdobna sadzonki nie mają szczególnie dużych wymagań, warto jednak dobrać stanowisko i użyźnić ziemię, by już od pierwszych miesięcy roślina miała walory dekoracyjne.

Złociste rajskie jabłuszka - drzewo Golden Hornet

Malus 'Golden Hornet' jest odmianą rajskiej jabłoni z charakterystycznymi żółtymi, złocistymi jabłuszkami obficie rosnącymi na drzewie. To one w towarzystwie najpierw zielonych, a później zmieniających kolor na czerwonawy liści pięknie zdobią przez większą część roku. Wiosną jabłoń ozdobna najpierw kwitnie obficie silnie pachnącymi białymi kwiatami, by dopiero po ich opadnięciu ukazać liście.

Królewska piękność w ogrodzie - rajska jabłoń odmiany Royal Beauty

Rajskie jabłonie to nie tylko barwna jabłoń purpurowa, ale także pięknie kwitnąca na różowo odmiana Malus 'Royal Beauty' z zielonymi liśćmi. Tu jabłoń ozdobna sadzonki ma szczepione, dzięki którym opadające z pnia na dół gałęzie dają na wiosnę wrażenie wodospadu kwiatów. 

Profesorskie rajskie jabłonie Professor Sprenger

Różowe pąki i rozwijające się z nich białe kwiaty Malus Professor Sprenger zachwycają silnym zapachem. Dekoracyjna jabłoń tej odmiany ma rozłożystą koronę, a rajskie jabłuszka drzewo wydaje w kolorach pomarańczowo-czerwonych. Są bardzo dekoracyjne i długo utrzymują się na gałęziach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl