Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jabłonie ozdobne to drzewa kwitnące wiosną bardzo obficie. Nazywane są też rajskimi jabłoniami, ich owoce to malutkie jabłuszka. Dostępne w handlu odmiany mają różne kolory kwiatów od purpurowych poprzez różowe i białe, Różnica dotyczy też rozmiaru i koloru owoców jakie pojawiają się jesienią. Zazwyczaj są one barwy żółtej, pomarańczowej lub czerwonej. małe jabłuszka można spożywać, ale w smaku na surowo są mało atrakcyjne. Zyskują na wartości jako dodatek do kompotów, marmolad czy jako susz do herbat owocowych. Wtedy ich ostry smak nadaje kompozycji ładny aromat. Jabłonie rajskie osiągają około 5 metrów wysokości, są jednak dość rozłożyste. Jest to bardzo atrakcyjne drzewo i można je sadzić w małych jak i dużych ogrodach.

Rajskie jabłonie są uznawane za jedne z najpiękniejszych drzew kwitnących wiosną. Natomiast jesienią ozdobą tych drzew są malutkie jabłuszka. Odmiana Golden Hornet posiada owoce w pięknym pomarańczowo-żółtym kolorze. Ta jabłoń kwitnie bardzo obficie wiosną corocznie. Jedynie mroźne zimy albo przymrozki wiosenne mogą zahamować ten spektakl. Jasnoróżowe wiaty mimo, że pojedyncze pojawiają się w tak dużej ilości, że drzewa wyglądają zjawiskowo. 

Ciekawą odmianą jest też Royalty. Jej ciemno różowe kwiaty stanowią piękny widok podczas kwitnienia. Ozdobą są również pięknie wybarwione na czerwono liście. Jesienią drzewo jest obsypane bordowymi małymi owocami. Małe jabłka w czasie zimy stanowią nie tylko ozdobę ogrodu, ale też bazę pokarmu dla ptaków zimujących w naszym klimacie. 

Jabłonie rajskie zasługują na uwagę właścicieli ogrodów. Są to odporne na zanieczyszczenia środowiska drzewa, rzadko też zapadają na choroby, a przy tym są bardzo dekoracyjne. Warto też pamiętać, że jabłka mogą być używane w kuchni. Szczególnie jeśli robimy herbaty owocowe czy ziołowe we własnym zakresie. 


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl