Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Magnolie w zależności od gatunku są drzewami albo krzewami. W naszych warunkach klimatycznych większość rośnie jednak jako krzewy. Jest tak duży wybór odmian różniących się wielkością, porą kwitnienia jak i kolorem kwiatów, że można wybrać i dopasować magnolię do każdego ogrodu. Uprawiane w ogrodach gatunki to najczęściej mieszańce jak magnolia brooklińska, która dała bardzo ładne żółte kwiaty. 

Wymagania magnolii nie są zbyt wysokie. Tak jak w przypadku tulipanowców należy koniecznie zadbać o ich system korzeniowy. Sadzimy więc magnolię w glebę lekko kwaśną, przepuszczalną i wilgotną, ale nie podmokłą. Korzenie magnolii łatwo uszkodzić dlatego po posadzeniu w jednym miejscu nie zmieniamy jej stanowiska. Również ograniczamy do minimum prace ziemne w obrębie jej korony. Przez cały rok należy utrzymywać wokół niej warstwę ściółki z liści lub kory. Ochronimy korzenie wtedy przed przemarznięciem zimą podczas ostrych mrozów. 

Magnolia najlepiej rośnie posadzona w pełnym słońcu, ale zniesie bez problemu lekkie zacienienie. Odbije się to oczywiście na ilości wytwarzanych kwiatów. W naszym sklepie prezentujemy odmiany nowe jak i sprawdzone, które od lat zdobią ogrody w Polsce. Do ciekawostek należy zaliczyć takie nowości jak Blue Opal o niebiesko żółtych kwiatach jak też Red as Red o pięknych bordowych i naprawdę dużych kwiatach. Z najbardziej popularnych odmian warta uwag jest Susan oraz gwiaździsta Stellata. Obie kwitną wiosną przed rozwojem liści.

Magnolie to drzewa o pięknych kwiatach i warto je sadzić w najbardziej wyeksponowanych, a zarazem osłoniętych i słonecznych miejscach. Ich piękne duże kwiaty w zależności od odmiany mogą być żółte, różowe, białe czy czerwone, a nawet dwukolorowe. Jeśli tylko zadbamy o przygotowanie dla nich odpowiedniego podłoża oraz ochrony przed dużymi mrozami będziemy się cieszyć obfitym kwitnieniem wiosną, a u niektórych odmian także po raz drugi latem.


Wszystkie produkty

Magnolia  SUSAN Magnolia SUSAN
Cena: 43,90 zł
szt.
Magnolia BLACK TULIP Magnolia BLACK TULIP
Cena: 99,90 zł
szt.
Magnolia BLUE OPAL Magnolia BLUE OPAL
Cena: 99,90 zł
szt.
Magnolia BUTTERFLIES Magnolia BUTTERFLIES
Cena: 79,90 zł
szt.
Magnolia CLEOPATRA Magnolia CLEOPATRA
Cena: 88,90 zł
Magnolia DAPHNE Magnolia DAPHNE
Cena: 79,90 zł
szt.
Magnolia ELIZABETH Magnolia ELIZABETH
Cena: 79,90 zł
szt.
szt.
Magnolia GALAXY Magnolia GALAXY
Cena: 43,90 zł
Magnolia GENIE Magnolia GENIE
Cena: 99,90 zł
Magnolia GOLDEN DREAM Magnolia GOLDEN DREAM
Cena: 43,90 zł
Magnolia HONEY TULIP Magnolia HONEY TULIP
Cena: 104,90 zł
Magnolia LENNEI ALBA Magnolia LENNEI ALBA
Cena: 49,90 zł
szt.
Magnolia RANDY Magnolia RANDY
Cena: 49,90 zł
szt.
szt.
Magnolia SATISFACTION Magnolia SATISFACTION
Cena: 35,90 zł
Magnolia SHIRAZZ Magnolia SHIRAZZ
Cena: 68,90 zł
Magnolia SUNSATION Magnolia SUNSATION
Cena: 99,90 zł
szt.
Magnolia SWEET MERLOT Magnolia SWEET MERLOT
Cena: 75,90 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl