Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Magnolia GEORGE HENRY KERN

Kod produktu: 318
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 50-70 cm
Cena: 47,90 zł 47.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Magnolia GEORGE HENRY KERN

Magnolia Yulan

Krzew tej odmiany dorasta do 2-3 m wysokości a rocznie przyrasta ok. 15 cm.

Nazwa pochodzi od nazwiska amerykańskiego botanika, twórcy tej odmiany. Powstała z krzyżówki Magnolia stellata x Magnolia liliiflora.

Korona zwarta, szeroko stożkowa. Liście żywo zielone, wąsko eliptyczne, gęsto pokrywają całą roślinę, jesienią przebarwiają się na kolor miedziano brązowy.

Kwitnie obficie już w młodym wieku. Zakwita przed rozwojem liści na przełomie kwietnia i maja. Kwiaty pięknie i bardzo efektowne, duże, lekko pachnące, 8-10 płatkowe, wewnątrz białe, z zewnątrz liliowo różowe. Rozwijają się z efektownych pąków kwiatowych w kolorze głębokiego różu. Kwitnie bardzo długo i przed rozwojem liści.

Należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, zacisznych, osłoniętych od wiatru. Należy ją sadzić na żyznych, próchniczych, głębokich, dostatecznie wilgotnych gleb o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie. Zbyt piaszczyste gleby można wzbogacić kompostem z dodatkiem nawozów mineralnych. Na stanowiskach zasadowych lub obojętnych może pojawić się chlorowa, która objawia się żółknięciem liści i zahamowaniem wzrostu lub jego osłabieniem. Wilgotność podłoża można utrzymać poprzez ściółkowanie np. korą. Ponieważ roślina pobiera wodę głównie poprzez drobne korzonki znajdujące się w wierzchniej warstwie gleby, należy ją w okresie suszy podlewać, bo może więdnąć.

Jest mrozoodporna, jednak młode sadzonki należy przed okresem zimowym zabezpieczyć usypując kopczyk wokół rośliny z ziemi, grubej warstwy kory lub trocin. Nie lubi przesadzania, więc od razu należy wybrać dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie. Ze względu na płytki system korzeniowy nie należy przekopywać ziemi wokół rośliny. Ciąć tylko w razie potrzeby natychmiast po kwitnieniu.

Ze względu na niewielkie rozmiary i kompaktowy pokrój nadaje się do małych ogrodów a także do pojemników na balkony i tarasy.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl