Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Sadzonki magnolii

Magnolie w zależności od gatunku są drzewami albo krzewami. W naszych warunkach klimatycznych większość rośnie jednak jako krzewy. Jest tak duży wybór odmian różniących się wielkością, porą kwitnienia jak i kolorem kwiatów, że można wybrać i dopasować magnolię do każdego ogrodu. Uprawiane w ogrodach gatunki to najczęściej mieszańce jak magnolia brooklińska, która dała bardzo ładne żółte kwiaty. Wymagania magnolii nie są zbyt wysokie. Tak jak w przypadku tulipanowców należy koniecznie zadbać o ich system korzeniowy. Sadzimy więc magnolię w glebę lekko kwaśną, przepuszczalną i wilgotną, ale nie podmokłą. Korzenie magnolii łatwo uszkodzić dlatego po posadzeniu w jednym miejscu nie zmieniamy jej stanowiska. Również ograniczamy do minimum prace ziemne w obrębie jej korony. Przez cały rok należy utrzymywać wokół niej warstwę ściółki z liści lub kory. Ochronimy korzenie wtedy przed przemarznięciem zimą podczas ostrych mrozów. 

Magnolia WATERMELON
Magnolia WATERMELON
Cena: 159,90 zł
Magnolia BLUE OPAL
Magnolia BLUE OPAL
Cena: 119,90 zł
Magnolia BUTTERFLIES
Magnolia BUTTERFLIES
Cena: 119,90 zł
Magnolia SHIRAZZ
Magnolia SHIRAZZ
Cena: 119,90 zł
Magnolia BLACK TULIP
Magnolia BLACK TULIP
Cena: 117,90 zł
Magnolia WOODSMAN
Magnolia WOODSMAN
Cena: 117,90 zł
Magnolia SWEET MERLOT
Magnolia SWEET MERLOT
Cena: 117,90 zł
Magnolia CLEOPATRA
Magnolia CLEOPATRA
Cena: 116,90 zł
Magnolia DAPHNE
szt.
Magnolia DAPHNE
Cena: 116,90 zł
Magnolia ELIZABETH
Magnolia ELIZABETH
Cena: 116,90 zł
Magnolia SUNSATION
Magnolia SUNSATION
Cena: 115,90 zł
Magnolia HONEY TULIP
Magnolia HONEY TULIP
Cena: 108,90 zł
Magnolia GENIE
Magnolia GENIE
Cena: 107,90 zł
Magnolia brooklińska YELLOW BIRD
Magnolia brooklińska YELLOW BIRD
Cena: 107,90 zł
Magnolia SUNRISE
Magnolia SUNRISE
Cena: 107,90 zł
Magnolia WILDCAT
Magnolia WILDCAT
Cena: 105,50 zł
Magnolia czerwona RED AS RED
Magnolia czerwona RED AS RED
Cena: 100,90 zł
Magnolia YELLOW LANTERN
Magnolia YELLOW LANTERN
Cena: 93,90 zł
Magnolia GOLDEN DREAM
Magnolia GOLDEN DREAM
Cena: 81,90 zł
Magnolia SATISFACTION
Magnolia SATISFACTION
Cena: 75,90 zł

Drzewa magnolii

Magnolia najlepiej rośnie posadzona w pełnym słońcu, ale zniesie bez problemu lekkie zacienienie. Odbije się to oczywiście na ilości wytwarzanych kwiatów. W naszym sklepie prezentujemy odmiany nowe jak i sprawdzone, które od lat zdobią ogrody w Polsce. Do ciekawostek należy zaliczyć takie nowości jak Blue Opal o niebiesko żółtych kwiatach jak też Red as Red o pięknych bordowych i naprawdę dużych kwiatach. Z najbardziej popularnych odmian warta uwag jest Susan oraz gwiaździsta Stellata. Obie kwitną wiosną przed rozwojem liści. Magnolie to drzewa o pięknych kwiatach i warto je sadzić w najbardziej wyeksponowanych, a zarazem osłoniętych i słonecznych miejscach. Ich piękne duże kwiaty w zależności od odmiany mogą być żółte, różowe, białe czy czerwone, a nawet dwukolorowe. Jeśli tylko zadbamy o przygotowanie dla nich odpowiedniego podłoża oraz ochrony przed dużymi mrozami będziemy się cieszyć obfitym kwitnieniem wiosną, a u niektórych odmian także po raz drugi latem.

Magnolia do gatunek drzew z rodziny magnoliowatych. Posiada ponad 250 odmian o różnych pokrojach zarówno w formie krzewu jak i drzewa. Coraz popularniejsza staje się także magnolia szczepiona na pniu. Magnolie to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych roślin zdobiących wiosenne ogrody. Magnolia kwitnie bowiem wcześnie i bardzo obficie. Najpopularniejsza jest magnolia biała ale drzewa magnolii mogą być obsypywane kwiatami o wielu barwach – począwszy od białego, przez wszelkie odcienie różu aż po intensywny bordowy kolor. Coraz częściej spotkać można także nowe odmiany np. o kwiatach w kolorze żółtym czy niebieskim. Wśród bogactwa gatunków magnolii wyróżnić możemy te o kwiatach drobnych i strzępiastych oraz magnolie o bardzo dużych płatkach.

Charakterystyka magnolii szczepionej na pniu

Charakterystyczną cechą magnolii jest bardzo wczesne kwitnienie, które zwykle przypada na początek kwietnia i trwa do końca czerwca. Najpopularniejsze odmiany kwitną zanim na drzewie pojawią się pierwsze liście. Niektóre gatunki powtarzają kwitnienie późnym latem, ale nie jest ono już tak spektakularne jak to wiosenne. Większość odmian uprawianych w naszym klimacie traci swoje piękne, duże, eliptyczne liście jesienią. Odmiany zimozielone niestety nie są wystarczająco odporne i nie spotyka się ich często na terenie Polski. Po przekwitnięciu drzewa magnolii wytwarzają charakterystyczne owocostany, które wyglądają jak zielone szyszki. Późną jesienią można w nich znaleźć czerwone nasiona.

Kiedy decydujemy się na zakup magnolii warto zwrócić uwagę na sposób pozyskania młodych roślin. Jeżeli oczekujemy szybkiego kwitnienia, warto rozważyć zakup magnolii szczepionej na pniu. Do pierwszego kwitnięcia potrzebuje ona zwykle 2-3 lata, podczas gdy sadzonki magnolii wyhodowane z nasiona potrzebują nieco więcej czasu. Wybór drzewka powinien także zależeć od ilości miejsca w naszym ogrodzie. W dużych ogrodach pięknie prezentować się będą większe odmiany podczas, gdy w małych ogródkach przydomowych lub ogródkach działkowych świetnie sprawdzą się odmiany o mniejszych rozmiarach lub te szczepione na pniu.

Popularne odmiany magnolii

Wśród popularnych odmian na uwagę zasługuje magnolia japońska, Soulange’a, gwiaździsta czy brooklińska. Bogactwo tego gatunku zaspokoi jednak najbardziej wybredne, ogrodnicze gusta.

Magnolię można sadzić w ogrodach od początku marca aż do późnej jesieni chociaż najbardziej optymalnym terminem jest późna wiosna, kiedy mija ryzyko przymrozków przygruntowych. Najlepiej będzie jej na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru, w ciepłym i zacisznym zakamarku naszego ogrodu. Magnolia lubi podłoże kwaśne, dlatego warto ściółkować jej otoczenie korą sosnową lub torfem. Pomoże to także ochronić korzenie przed mrozem.

Magnolia nie lubi przesadzania, ze względu na dość wrażliwy system korzeniowy, dlatego warto zastanowić się wcześniej nad odpowiednim dla niej miejscem. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, należy pamiętać o porządnym przycięciu drzewa i wykopaniu jak największej bryły korzeniowej, minimalizując w ten sposób możliwość uszczerbku systemu korzeniowego. Przesadzona roślina szybko wypuści nowe pędy i odbuduje piękną koronę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl