Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 25 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Berberys DART'S RED LADY

109 Towar dostępny - 109 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys DART'S RED LADY

Berberis Thunbergii 'Dart's Red Lady'

Stan: pojemniik P-13 

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 35 cm

Liście beberysa 'Dart's Red Lady' noszą jedną z najciemniejszych barw, jaką można znaleźć w ogrodzie: w pełnym słońcu stają się wręcz ciemnopurpurowe, w półcieniu natomiast przybierają odcień bardziej zielony. Jak u większości bordowych berberysów, jesieniąprzebarwiają się na jaskrawe, szkarłatne kolory. Odmiana ma drobne i błyszczące liście, okrągławe, bardzo długo utrzymują się na krzewie - do późnej jesieni. Po opadnięciu stają się widoczne czerwone owoce, które zdobią zimowy ogród.

Niewielkie żółte kwiaty pojawiają się na ciernistym krzewie na przełomie maja i czerwca. 'Dart's Red Lady' należy do karłowych berberysów, osiąga zaledwie 80cm wysokości, posiada rozłożysty pokrój. By ładnie się wybarwiał, potrzebuje stanowiska słonecznego. W półcieniu też będzie się dobrze rozwijał, jednak słabiej się wybarwi. Jak przystało na berberysa jest prosty w uprawie: odporny na mróz, niewymagający odnośnie podłoża, tolerancyjny względem pH, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia. Nie lubi jedynie gleb ciężkich i mokrych. 

Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, dość żyzne o odczynie lekko kwaśnym i stanowisko słoneczne. Może rosnąć także w półcieniu - liście jednak nie wybarwią się w pełni.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl