Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

Berberys GOLDEN DREAM

46 Towar dostępny - 46 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys GOLDEN DREAM

Berberis Thunbergii 'Golden Dream'

Stan: pojemnik C2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 20-30 cm

Berberys Thunberga 'Golden Dream' należy do rodziny berberysowatych (Berberidacea). Ma rozłożysty, gęsty pokrój i dorasta zwykle do 120 cm wysokości. Posiada ciernie i drobne złocistozielone liście, jesienią przebarwiające się na pomarańczowo. Kwiaty są drobne, żółte. Pojawiają się wiosną (najczęściej w maju i czerwcu). Owocem jest niewielka czerwona jagoda. 

Jest łatwy w uprawie. Można go sadzić na stanowisku słonecznym lub częściowo zacienionym. Nie ma dużych wymagań glebowych. Rośnie na większości typów gleb, łącznie z piaszczystymi i innymi - mało zasobnymi w składniki pokarmowe. Znosi podłoża zasolone i zanieczyszczenia powietrza. Nie lubi podłoży podmokłych.

 

Berberys Thunberga 'Golden Dream' sadzi się jesienią lub wiosną. To odmiana mrozoodporna – można uprawiać ją nawet w chłodniejszych rejonach Polski. W początkowym okresie uprawy warto ją sporadycznie podlewać i dokarmiać (małe dawki nawozów  wieloskładnikowych). Młody krzew zaleca się corocznie przycinać – to spowoduje zagęszczenie pędów. Później - co kilka lat wykonuje się cięcie odmładzające. Berberys Thunberga 'Golden Dream' jest dość odporny na choroby i szkodniki. Podobnie jak inne odmiany berberysów wykorzystuje się do zakładania luźnych, ciernistych żywopłotów, szpalerów i skalniaków. Dodatkowo – ze względu na ciekawe zabarwienie liści – nadaje się tworzenia krzewiastych zestawień kompozycyjnych. Sadzi się go pojedynczo lub w grupach. Nadaje się do uprawy w parkach i zieleni miejskiej (nawet na obszarach uprzemysłowionych).

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl