Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Prace ogrodowe w grudniu
Prace ogrodowe w grudniu

Zimowe miesiące kojarzą się nam raczej z odpoczynkiem od prac w ogrodzie, ale i tak jest kilka wyjątków, które można krótko określić jako zimowa pielęgnacja roślin ogrodniczych.

czytaj całość »
Jak odnowić stary ogród
Jak odnowić stary ogród

Gdy w nasze ręce trafi stary sad przydomowy, czy zaniedbany ogród, to pierwszą myślą jest zazwyczaj, aby wszystko wyciąć, wyrównać teren i zasadzić od nowa. Jest to sposób na przywrócenie ogrodu do porządku, ale ma on kilka wad – jest kosztowny, pracochłonny i czasochłonny. My podpowiadamy jak doprowadzić stary ogród do stanu kwitnącego, z minimalnym nakładem czasu i pieniędzy.

czytaj całość »
Orzech włoski jak pielęgnować to piękne drzewo
Orzech włoski jak pielęgnować to piękne drzewo

Orzech włoski to drzewo którego nasiona są bardzo wartościowe, lubiane i chętnie spożywane. Gatunek ten pochodzi z terenów obecnej Armenii i tam występuje jako składnik drzewostanu naturalnego. W Polsce często dziczeje i możemy w lasach spotkać jego siewki.

czytaj całość »
Jak przygotować działkę na zimę
Jak przygotować działkę na zimę

Jesień to okres kiedy rośliny przygotowują się do zimy, która jest dla większości z nich porą spoczynku. To jest też czas wytężonej pracy dla ogrodników, którzy muszą zdążyć z wieloma pracami przed nastaniem mrozów.

czytaj całość »
Mały ogród przed domem szeregowym
Mały ogród przed domem szeregowym

Przed domami szeregowymi nie mamy zazwyczaj dużej przestrzeni do zagospodarowania. Znaczną część miejsca zajmuje podjazd oraz chodnik do domu, także dla roślin pozostaje niewielka przestrzeń.

czytaj całość »
Jak ochronić rośliny przed mrozem
Jak ochronić rośliny przed mrozem

Dużo roślin, które rosną w naszych ogrodach jest przyzwyczajona do innych warunków klimatycznych, często znacznie łagodniejszych. Nasze zimy mogą być dla nich trudnym okresem, a bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą nie przetrwać do wiosny.

czytaj całość »
Jakie kwiaty kwitną do później jesieni?
Jakie kwiaty kwitną do później jesieni?

Sezon letni dobiegł końca, a do nas zawitała piękna polska jesień, która zachwyca  różnorodnością kolorów i barw. Oprócz wspaniałych, opadających z drzew złotymi liści, warto także docenić urok jesiennych kwiatów, które nie tylko w letnim sezonie mogą upiększyć nasze balkony i ogrody. Nie ustępują w niczym letnim i wiosennym kompozycjom. Jesienne kwiaty są bogate w wiele intensywnych i żywych kolorów – pomarańczowy, żółty, czerwony, brązowy – co wspaniale ożywia często deszczową aurę.

czytaj całość »
Jak uprawiać truskawki

Sierpień to idealny czas do przygotowania grządki z truskawkami. Dzięki temu sadzonki się ukorzenią przed zimą, a wiosną następnego roku pojawią się pierwsze kwiaty i owoce.

czytaj całość »
Maliny – kiedy przesadzać

Maliny to bardzo smaczne i zdrowe owoce. Sok z nich jest bardzo dobry na przeziębienie. Poza tym są bardzo zdrowe, dostarczają nam mnóstwa witamin i minerałów.

czytaj całość »
Jak przycinać porzeczki

Wraz ze starzeniem się pędów na porzeczkach możemy zaobserwować, że ubywa na nich co roku owoców. Aby do tego nie dopuścić należy odpowiednio ciąć krzewy.

czytaj całość »
Rośliny kwitnące latem

Pewnie niewiele osób, które zaczynają przygodę z ogrodnictwem zdaje sobie sprawę, że środek lata to czas ubogi w kwiaty. Większość gatunków kwitnie do czerwca aby nasiona zdążyły dojrzeć, a owoce urosnąć.

czytaj całość »
Lekarstwa z ogrodu

Ogród zazwyczaj traktujemy jak sad z którego uzyskujemy owoce oraz warzywa. Oczywiście jeszcze są kwiaty, ale raczej rzadko korzystamy z ogrodowej apteki. Może warto to zmienić?

czytaj całość »
Co posadzić przy ogrodzeniu

Mając z jednej strony ładny ogród, szpecące ogrodzenie od sąsiada może nam psuć humor z każdego poranka. Poza tym jest to też sposób na stworzenie ciekawego klimatu w ogrodzie i tła dla innych roślin, a szczególnie dla kwiatów.

czytaj całość »
Kompozycje roślin do ogrodu

Najlepsza frajda przy zakładaniu ogrodu to wybór roślin. O ile określenie warunków w nim panujących oraz wypisanie gatunków jakie w nim przetrwają sprawia trochę trudność to już połączenie gatunków w zgrabne i niekonwencjonalne kompozycje jest prawdziwa sztuką.

czytaj całość »
Wieloletnie rośliny na taras

Taras jest to specyficzna przestrzeń zawieszona między wnętrzem domu, a ogrodem. Dlatego urządzając go warto czerpać z tych dwóch miejsc, aby stworzyć sobie przyjemne otoczenie do spędzania wolnego czasu, nauki, zabawy czy nawet pracy.

 

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl