Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Głóg JADALNY MIECHOWY

Kod produktu: 392_20190204132622
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina szczepiona, pojemnik C3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 120 cm
Cena: 41,90 zł 41.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Głóg Jadalny MIECHOWY

Crataegus ×media 'Miechowy'

Odmiana głogu o atrakcyjnych dużych owocach dorastających do 2 centymetrów średnicy. Owoce są czerwone, dobre do spożycia na surowo oraz na przetwory. Drzewo głogu rośnie do wysokości około 3 metrów, z horyzontalnie ułożonymi gałęziami. Kora pokryta jest cierniami, aczkolwiek zdarzają się rośliny ich pozbawione. Liście jajowate nieregularnie ząbkowane, jesienią przebarwiają się na złoty kolor. Wiosną, w połowie maja na głogu pojawiają się ładne, białe kwiaty, zebrane w baldachowate kwiatostany o średnicy dochodzącej do 10 centymetrów. Kwiaty miododajne, chętnie oblatywane przez pszczoły.

Owocowanie

Czerwone owoce dojrzewają we wrześniu i październiku. Kształt mają zazwyczaj kulisty, ewentualnie lekko gruszkowaty. Skórka pokryta jest drobnymi przetchlinkami. Miąższ jest mączysty i raczej mdły w smaku, zyskuje bardzo po zmieszaniu z winogronem albo innymi cierpkimi owocami. Nadaje się na przetwory, do suszenia. Owoc i kwiat głogu jest składnikiem mieszanek ziołowych dla sercowców.

Wymagania i zastosowanie

Głóg jest mało wymagającym drzewem, rośnie bez większych problemów w niesprzyjających warunkach miejskich. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, żyzne. Dobrze sobie radzi też w miejscach bardziej suchych. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych. Źle znosi radykalne cięcie, dlatego formowanie należy przeprowadzać co roku wycinając jednoroczne i maksymalnie dwuletnie pędy na bieżąco. Głóg dobrze rośnie w naszych warunkach klimatycznych, jest mrozoodporny i raczej sporadycznie  atakowany przez choroby.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl