Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Głóg SZKARŁATNY

Kod produktu: 392_20190910105427
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 100-150 cm
Cena: 37,90 zł 37.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Głóg Szkarłatny

Głóg szkarłatny to bardzo atrakcyjna i często spotykana odmiana głogu w zieleni miejskiej. Łączy w sobie zalety odmian ozdobnych jak i użytkowych. Wiosną drzewo pokrywa się licznymi białoróżowymi kwiatami, jesienią natomiast dojrzewają duże szkarłatne owoce zebrane w niewielkie baldachogrona. Samo drzewo ma w miarę zwarty pokrój, osiąga wysokość około 8 metrów.

Zastosowanie

Głóg szkarłatny dobrze sobie radzi w zieleni miejskiej. Z roślin głogu można tworzyć szpalery, żywopłoty naturalne jak i formowane. W ogrodzie nadaje się do sadzenia jako drzewko ozdobne oraz do uzyskiwania owoców. Duże prawie dwucentymetrowe szkarłatnie wybarwione owoce są nie tylko jadalne. Nadają się jako baza do konfitur, soków, kompotów, nalewek. Niezebrane owoce są chętnie zjadane przez ptaki zimą. Gęsto rosnące gałęzie głogu są chętnie zasiedlane przez ptaki śpiewające, które znajdują między nimi bezpieczną kryjówkę oraz miejsce lęgowe.

Wymagania

Głóg szkarłatny ma praktycznie takie same wymagania jak inne gatunki głogu. Jest rośliną długowieczną, może rosnąć nawet kilkaset lat. Tolerancyjny względem gleby, jednak żyzność podłoża ma wpływ na obfitość kwitnienie oraz owocowanie. Znosi bez większych szkód zanieczyszczenie powietrza oraz suszę. Oczywiście pod warunkiem iż jest już dobrze ukorzeniony.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl