Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Głóg jednoszyjkowy COMPACTA

Kod produktu: 391
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 70-110 cm
Cena: 58,90 zł 58.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Głóg Jednoszyjkowy Compacta

Crataegus monogyna 'Copmpacta'

Głóg jednoszyjkowy compacta to odmiana kulista karłowa odmiana. Po 10 latach korona osiąga średnicę około 1 metra. Roślina szczepiona na pniu. Ozdobą jest foremna korona, gęsto porośnięta 3-5 klapowymi liśćmi w kolorze ciemnej zieleni z błyszczącą górną stroną blaszki liściowej. U starszych roślin blaszka liściowa jest większa, sprawia wrażenie dłuższej i wygiętej. Białe kwiaty na roślinie pojawiają się w maju, kwitnienie trwa do czerwca. Chętnie odwiedzane przez owady zapylające i zbierające nektar.

Wymagania

Głóg jest tolerancyjny względem podłoża, marnieje tylko w warunkach ekstremalnych. Najlepiej sobie radzi w glebie żyznej, toleruje jednak podłoże gorszej jakości. Jest odporny na okresowe braki wody. Posiada krótkie roczne przyrosty, które tworzą zwartą kulistą koronę. Cięcie korekcyjne należy wykonywać na kilkuletnich przyrostach im są starsze tym trudniej drzewo znosi taki zabieg.

Zastosowanie

Atrakcyjny pokrój sprawia iż ta odmiana nadaje się do obsadzania parków, alei, ogrodów oraz skwerów. Jest mało wymagająca i odporna na warunki miejskie. W ogrodach może mieć zastosowanie jako soliter, do tworzenia szpalerów wzdłuż podjazdów czy ścieżek.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl