Budleja dawida WHITE BOUQUET

218 Towar dostępny - 218 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
17,90 zł 17.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Budleja WHITE BOUQUET

Buddleja davidii White Bouquet

Stan: pojemnik C2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-40 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Krzew o silnym wzroście i pędach wzniesionych. Wyrasta w ciągu roku do ok. 2,5 m wysokości. Liście lancetowate, od spodu pokryte białym kutnerem. Kwitnie na tegorocznych pędach. Kwiaty białe z żółtym oczkiem, pachnące, zebrane w wiechy ok. 35 cm długości, zwabiające licznie pszczoły i motyle ('krzew motyli'), ukazujące się w lipcu do września. Odporność na mróz niepełna, dlatego wskazane jest przykrycie nasady krzewu. Nawet po łagodnej zimie, wskazane jest niskie przycięcie. Dobrze rośnie na stanowiskach ciepłych, osłoniętych, słonecznych, na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych. Cenny gatunek z uwagi na długie i późne kwitnienie. Do wykorzystania szczególnie w ogrodach przydomowych. Do sadzenia pojedynczo i w grupach, w kompozycjach z innymi roślinami.

Krzew ten kwitnie bardzo obficie i długo, zaczyna w czerwcu a kończy w październiku. Kwiaty budleji są bardzo ozdobne i mocno pachnące co bardzo przyciąga motyle i inne owady. W niektórych krajach zwana jest "motylim krzewem". Kwitnie na tegorocznych pędach. 

Zaleca się krótko ją przycinać (najlepiej na przełomie kwietnia i maja, zaraz po rozgarnięciu kopczyka), ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie pędów. Po okresie kwitnienia warto skrócić pędy o połowę aby śnieg nie połamał gałęzi. 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl