Ognik SZKARŁATNY TETON

120 Towar dostępny - 120 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
14,90 zł 14.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Ognik SZKARŁATNY TETON

Pyracantha coccinea "Teton"

Stan: roślina w pojemniku C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 30-50 cm

Średniej wielkości krzew, który swoje prawdziwe piękno ukazuje jesienią, gdy obsypuje się jasnopomarańczowymi owocami, długo zdobiącymi roślinę.

Ciekawa roślina, która wymaga więcej uwagi. W mokre lata bywa nękana przez choroby - choć ta odmiana ma podwyższoną odporność, a w silne zimy może przemarzać. Ognik szkarłatny, to wolno rosnący, ciernisty krzew krzew, który pokryty jest ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Liście te późno opadają, a w łagodniejsze zimy pozostają na krzewie przez cały rok. Roślina po wielu latach może osiągać 2m wysokości i szerokości. Zwarty pokrój ognik zawdzięcza sztywnym, prostym pędom, które porastają spore - 2cm- ciernie. Krzew w maju pokrywa się licznymi, mało dekoracyjnymi kwiatami, które chętnie odwiedzają pszczoły (roślina miododajna). Kwiaty po zapyleniu szybko zaczynają przemieniać się w owoce, które pod koniec sierpnia dojrzewają przybierając jasno pomarańczową barwę. Owoce przypominają owoce jarzębin i niemal zakrywają cały krzew, w smaku są cierpkie i gorzkie, a w większej ilość lekko trujące.

Ogniki to rośliny dość podatne na niskie temperatury, dlatego warto sadzić je wzacisznych miejscach osłoniętych od silnych, mroźnych wiatrów.

Krzewy uwielbiają słoneczne stanowiska i cięższą glebę z domieszką gliny, która dobrze utrzymuje wilgoć. Roślina dobrze udaje się na średnio zasobnych w składniki pokarmowe podłożach, dlatego intensywne nawożenie nie jest wskazane.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl