Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Agrest krzaczasty TRIUMF czerwony

165 Towar dostępny - 165 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Agrest TRIUMF czerwony - forma krzaczasta

 

Stan: roślina kopana - zabezpieczona na czas dostawy

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 40 cm.

 

Jest to odmiana agrestu czerwonego, wyhodowana w Anglii. Charakteryzuje się silnym, zwartym wzrostem. Krzak posiada ładny, kulisty pokrój. Pędy są długie i grube, rosnące prosto, są dość sztywne. Odmiana ta posiada liczne kolce, na całej długości pędów. Pąki wyrastają małe i wydłużone, lekko odstające od pędów. Liście są średniej wielkości i duże, jasnozielone i lekko błyszczące. Odmiana należy do średnio wczesnych - owoce zaczynają już dojrzewać w po połowie lipca.

Owoce:

Są dość duże (do 15 g) o kształcie owalnym, z początku zielone w miarę dojrzewania robią się czerwone. Miąższ jest smaczny i bardzo aromatyczny, z wyczuwalną, lekko kwaśną nutą. Nadają się do bezpośredniego spożycia, jako owoc deserowy oraz na przetwory. W klasyfikacji jakości owoce są oceniane jako bardzo smaczne. Dodatkową ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do większości odmian agrestu, nie opadają z krzaka po dojrzeniu ani nie pękają. Nie tracą przy tym swojego wyrazistego smaku. 

 

Krzew jest mrozoodporny, dzięki temu  może być z powodzeniem uprawiany w całej Polsce. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowisko słoneczne ale też będzie owocował w półcieniu, plon będzie tylko mniejszy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl