Róża pnąca NEW DAWN

0 Towar niedostępny
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Pnąca New Dawn

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40 cm

Róża pnąca New Dawn to jedna ze starszych, ale wciąż cieszących się uznaniem odmiana. Posiada ładne dość duże, bladoróżowe, pełne kwiaty, o intensywnym, ale przyjemnym zapachu. Liście ma drobne, najpierw jasnozielone, później ciemniejące, błyszczące. Pędy posiada długie, wzrost jest dość mocny do 2-3 m. Rozrasta się nawet do 1,5 metra szerokości.

Wymagania 

Najkorzystniejsze jest dla niej stanowisko w półcieniu, pełne słońce może wywoływać poparzenia. Jeśli chodzi o podłoże to nie jest to zbyt wybredny gatunek, ale najbardziej optymalne dla niej będą gleby żyzne i przepuszczalne. Wtedy będzie się nam odwdzięczać pięknym i obfitym kwitnieniem. Odmiana jest odporna na większość chorób. Najistotniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wycięcie 1-2 najstarszych oraz tych najsłabszych pędów. 

Zastosowanie

Jest to mało wymagająca odmiana, która sprawdza się zarówno w parku jak i w ogrodzie. Najlepiej prezentuje się puszczona na podpory czy murki, na których może się oprzeć. W związku z bezproblemowością w uprawie jest polecana do uprawy amatorskiej.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl