Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

Róża pnąca RÓŻOWA

0 Towar niedostępny
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Pnąca RÓŻOWA

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40 cm

Róża to odmiana wyhodowana w Niemczech. Jej kwiaty są mocno różowe, pachnące, pięknie błyszczące.  Osiągają średnią wielkość od 6 do 8 cm. Kwitną całe lato zebrane w kwiatostany po kilkanaście sztuk. Liście błyszczące, na początku są czerwonawe, później zielone. Pędy róży są wiotkie i cienkie osiągające do 2-3 m wysokości. Na boki rozrasta się do 1,5 m szerokości.

 

Wymagania

Odmiana jest odporna na choroby i przemarzanie. Najlepiej rośnie w słońcu ale w półcieniu też sobie poradzi, będzie tylko mniej obficie kwitła. Jeśli chodzi o glebę to jest bardzo tolerancyjna, nie będzie rosła tylko na bardzo zbitych, podmokłych i mocno wysychających gruntach. W trakcie obfitego kwitnienia warto usuwać przekwitłe kwiaty i nawozić ją np. nawozami organicznymi. Przed ruszeniem wegetacji wycina się słabe, chore oraz 1-2 najstarsze pędy.

Zastosowanie

Krzewy dorastają w dobrych warunkach nawet do 3 m wysokości. Dlatego może być sadzona zarówno pojedynczo jak i przy różnego rodzaju konstrukcjach. Ta odmiana nadaje się do formowania w różne kształty. Najbardziej obfite kwitnienie róży przypada na okres letni. Wraz z nadejściem jesieni kwiaty są mniej liczne. 

Oferowane róże mają mocne pędy i bardzo dobrze ukształtowany system korzeniowy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl