Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Róża pnąca pomarańczowa CAP HORN

0 Towar niedostępny
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Pnąca CAP HORN

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40 cm

Róża pnąca Cap Horn to odmiana bardzo obficie i długo kwitnąca. Kwiaty są pomarańczowe, pełne, mają szlachetny kształt i lekko pachną. Ich średnica to ok. 8-10 cm, są luźno wypełnione.
Liście są średnio duże i duże, gęste, ciemnozielone, błyszczące. Pędy dość grube, i wyprostowane, wymagające podpór i częstego kształtowania. Osiąga ok. 4 metry wysokości oraz 2m szerokości. To odmiana odporna na mróz i bardzo żywotna.

To jedna z najpiękniejszych odmian róż kwitnących na pomarańczowo. Kwiaty nadają się do tego by je ścinać do wazonu oraz tworzyć z nich efektowne bukiety.

 

Wymagania

Odmiana jest odporna na choroby i przemarzanie. Najlepiej rośnie w słońcu ale w półcieniu też sobie poradzi, będzie tylko mniej obficie kwitła. Jeśli chodzi o glebę to jest bardzo tolerancyjna, nie będzie rosła tylko na bardzo zbitych, podmokłych i mocno wysychających gruntach. W trakcie obfitego kwitnienia warto usuwać przekwitłe kwiaty i nawozić ją np. nawozami organicznymi. Przed ruszeniem wegetacji wycina się słabe, chore oraz 1-2 najstarsze pędy.

Zastosowanie

Krzewy dorastają w dobrych warunkach nawet do 3 m wysokości. Dlatego może być sadzona zarówno pojedynczo jak i przy różnego rodzaju konstrukcjach. Ta odmiana nadaje się do formowania w różne kształty. Najbardziej obfite kwitnienie róży przypada na okres letni. Wraz z nadejściem jesieni kwiaty są mniej liczne. 

Oferowane róże mają mocne pędy i bardzo dobrze ukształtowany system korzeniowy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl