Róża pnąca GOLDEN SHOWERS

78 Towar dostępny - 78 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Pnąca Golden Showers

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40 cm

Golden Shower należy do róż czepnych zwanych też pnącymi. Odmiana ta charakteryzuje się długimi pędami osiągającymi nawet do 2-3 metry. Posiada bardzo dekoracyjne, duże, żółte kwiaty o przyjemnym zapachu. Jest to jedna z pierwszych zakwitających w sezonie róż pnących. Kwiaty pojawiają się już nawet końcem maja. Dodatkową zaletą jest fakt, że powtarza kwitnienie w terminie wrzesień/październik. Przy czym jest to odmiana stosunkowo bezproblemowa w uprawie.

Wymagania

Róża pnąca Golden Shower jest odmianą łatwą w uprawie, polecana ogrodnikom początkującym. Jest odporna na choroby i niesprzyjające warunki środowiska. Jednak należy zaznaczyć, że obfite kwitnienie i okazały wzrost jest możliwy tylko przy zapewnieniu jej odpowiedniego stanowiska. Wymagania ma mniejsze niż inne rodzaje róż. Jednak najkorzystniej jest sadzić ją w glebie zasobnej w składniki pokarmowe na stanowisku słonecznym. Jeśli chcemy uzyskać piękne, długie, kwitnące pędy należy ją przywiązywać do podpór.

Zastosowanie

Pnącza w zasadzie bezkolcowe mogą osiągnąć długość 2-3 metrów i wymagają prowadzenia przy podporach ogrodowych. Dlatego też najczęściej są stosowane do okrywania płotów, nieatrakcyjnych murów czy altan. Bardzo efektownie wygląda w połączeniu z innymi gatunkami pnącymi. Dobrym partnerem dla tej róży będzie klemantys albo bluszcz pospolity.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl