Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Róża pnąca żółta

Kod produktu: 219
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 40 cm
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Róża Pnąca żółta

Należy do róż czepnych zwanych też pnącymi. Odmiana ta charakteryzuje się długimi pędami osiągającymi nawet do 2-3 metry. Posiada bardzo dekoracyjne, duże, żółte kwiaty o przyjemnym zapachu. Jest to jedna z pierwszych zakwitających w sezonie róż pnących. Kwiaty pojawiają się już nawet końcem maja. Dodatkową zaletą jest fakt, że powtarza kwitnienie w terminie wrzesień/październik. Przy czym jest to odmiana stosunkowo bezproblemowa w uprawie.

Wymagania

Róża pnąca żółta jest odmianą łatwą w uprawie, polecana ogrodnikom początkującym. Jest odporna na choroby i niesprzyjające warunki środowiska. Jednak należy zaznaczyć, że obfite kwitnienie i okazały wzrost jest możliwy tylko przy zapewnieniu jej odpowiedniego stanowiska. Wymagania ma mniejsze niż inne rodzaje róż. Jednak najkorzystniej jest sadzić ją w glebie zasobnej w składniki pokarmowe na stanowisku słonecznym. Jeśli chcemy uzyskać piękne, długie, kwitnące pędy należy ją przywiązywać do podpór.

Zastosowanie

Pnącza mogą osiągnąć długość 2-3 metrów i wymagają prowadzenia przy podporach ogrodowych. Dlatego też najczęściej są stosowane do okrywania płotów, nieatrakcyjnych murów czy altan. Bardzo efektownie wygląda w połączeniu z innymi gatunkami pnącymi. Dobrym partnerem dla tej róży będzie klemantys albo bluszcz pospolity.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl