Róża pnąca SYMPATIA

0 Towar niedostępny
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Róża Pnąca Sympatia

Stan : roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 40 cm

Sympatia to pnąca odmiana róży o sztywnych i mocnych pędach, które wymagają prowadzenia po podporach. Krzewy dorastają nawet do 3,5 m wysokości. Kwitnie obficie od czerwca do lipca, w późniejszych miesiącach kwiaty pokazują się w mniejszej ilości. Kwiaty są duże nawet do 10 cm średnicy, szkarłatnoczerwone, delikatnie pachnące.

Wymagania

Róża Sympatia nie jest zbyt wybredna jeśli chodzi o podłoże. Poradzi sobie nawet w glebie gorszej jakości byle nie na stanowisku podmokłym albo nadmiernie wysychającym. Najlepiej ją sadzić w pełnym słońcu aczkolwiek toleruje lekkie zacienienie. Podczas kwitnienia warto ją dokarmiać nawozami organicznymi. Pielęgnacja polega na usunięciu wiosną 1-2 najstarszych pędów oraz słabych i z oznakami choroby. Warto ją okrywać na zimę kopcem z ziemi i jedliną. 

Zastosowanie

Jest to odmiana ceniona ze względu na trwałość, pięknych, czerwonych kwiatów. Sadzi się ją przy różnego rodzaju podporach i konstrukcjach jak ściany, altany czy pergole. Może być też prowadzona bez podpór jako roślina okrywająca.

Oferowane róże mają mocne pędy i bardzo dobrze ukształtowany system korzeniowy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl